Připojení prvního kompatibilního zařízení

V minulém díle jsme si řekli něco bránách a jak poznat, že je vaše nové zařízení kompatibilní s Apple HomeKitem. Nyní uzrál čas si také první zařízení připojit. Mým prvním kandidátem bude spínač světla pro obývák. Jde o jednoduchý vypínač, který se skrze WiFi připojuje do domácí sítě, běží na něm firmware kompatibilní rovnou s Apple HomeKitem a navíc se dá ovládat i dotykem stejně, jako kterýkoliv běžný „hloupý“ vypínač.

Osobně jsem použil spínač Sonoff T1 EU. Tento spínač totiž obsahuje čip ESP8266 a snadno se jeho originální systém dá přehrát na oblíbenou Tasmotu či do něj nahrát například HAA a díky tomu se stane rovnou kompatibilní bez potřeby brány. O Tasmotě si určitě řekneme někdy příště, protože je velmi oblíbená a určitě by se neslušelo jí opomenout. Nicméně kdyby to někoho zajímalo, uvedu rovnou odkaz na článek:

Nyní tedy otevřeme aplikaci Domácnost. V jejím horním roku klikneme na plus a vybereme volbu Přidat příslušenství.

Objeví se obrazovka, ve které je možnost udělat scan QR kodu.

Naskenujeme QR kod, klikneme na přidat příslušenství a zobrazí se průvodce. V něm si vybereme, zda chceme zobrazovat jako světlo, jestli jde o spínač ventilátoru a místnost. Pokud vše dopadne dobře, v místnosti se nový senzor zobrazí a měl by jít ovládat.Úvod do Apple HomeKitu

V tomto díle si řekneme nějaký úvod do domácího centra a zjistíme, co je jeho základem a co jej celé řídí.

Kompatibilní zařízení

V tomto díle si řekneme něco o kompatibilitě zařízení a jak jednoznačně poznat, že nově koupené zařízení bude bez problému s aplikací Domácnost fungovat.

Organizace Domácnosti

Organizace domácnosti je velmi důležitá pro náš přehled a usnadní nám orientaci v nově připojených chytrých zařízeních.

Vytváříme první automatizaci

V tomto díle se budeme věnovat vytvoření automatizací. Zkusíme si vytvořit automatizaci, která každý všední den pustí hudbu a rozsvítí v ložnici.

Přidáváme členy do naší Domácnosti

Být sám je nuda a ve dvou se to vždy líp táhne. Přidáme si tedy do naší domácnosti další uživatele, aby jsme jí nemuseli ovládat sami.

Speciál: Instalujeme HomeBridge přes Docker do Synology NASu

V tomto díle si zprovozníme HomeBridge jako kontejner v Dockeru na Synology serveru. Tato kombinace je pro spuštění velice jednoduchá a její nastavení a spuštění je otázkou pár minut.

Speciál: Instalujeme Hoobs přes Docker do Synology NASu

V tomto díle budeme spouštět systém Hoobs přes virtualizační nástroj Docker v Synology NASu

Speciál: Přidáváme nepodporované kamery Ubiquity

Budeme nastavovat nekompatibilní kamery. Jde o kamery od společnosti UniFi, které jsou starší a s Homekitem nemají nic společného. Přes to je ale dokážeme díky Homebridge v aplikaci Domácnost zobrazit a dokonce je nahrávat na iCloud.

Speciál: Stavíme čidlo teploty a vlhkosti

V tomto díle se podíváme na výrobu vlastního čidla se senzorem DHT11 a čipem ESP8266, kterým budeme celý projekt připojovat k WiFi.

Speciál: Přidáváme virtuální vypínač

V tomto díle budeme vytvářet virtuální vypínač, kterým budeme ovládat několik světel najednou. Budeme používat rozšíření skrze HomeBridge.