Připravili jsme pro Vás několik seriálu, jejich počet v případě zájmu čtenářů se budeme snažit rozšiřovat 😉
Připravili jsme pro Vás několik seriálu, jejich počet v případě zájmu čtenářů se budeme snažit rozšiřovat 😉
Git je distribuovaný systém pro správu verzi. Tento systém jako první představil Linus Tolvald pro vývoj Linuxového jádra. Tento systém postupně rozrostl do komplexního systému správy revizí a používají ho snad všichni zkušení programátoři.
Google Chrome je velmi oblíbený internetový prohlížeč a mezi uživateli si najde poměrně velký zástup, takže se rozhodně nejedná o prohlížeč, který by nebyl oblíbený, z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro Vás napsat tento mini seriál, který krom toho, že Vás s tímto prohlížečem seznámí.
V tomto seriálu si představíme jazyk HTML. Tento jazyk je nezbytný pro počátky vytváření webových stránek a alespoň bez základních znalostí tohoto jazyka nemá žádný smysl se učit jiné webové jazyky, jako je třeba CSS či PHP
ISPConfig je open source ovládací panel, díky kterému se poměrně jednoduše dají spravovat hostingové služby pod systémem Linux. ISPConfig je šířen pod BSD licencí.
Tento seriál se zabývá zrychlením operačního systému Windows 7, bude se jednat o miniseriál. Nicméně doufáme, že i tak Vám ke zrychlení systému pomůže.
Nastavujeme WiFi na nejrůznějších routerech
Tento miniseriál je určen každému začátečníkovi, který by si rád na svém domácím routeru nastavil WiFi ale není si v jednotlivých krocích úplně jistý. Seznam modelů budeme postupně rozšiřovat.
Optická vlákna, technologie přenosu dat a výhody optiky
Tento seriál se zabývá optickými vlákny, spoji po optických vláknech, technologií přenosu a vlastně vším, co optika obnáší. Vše bereme od začátku vývoje, tedy historie, podíváme se na hlavní výhody optických vláken proti metalickým spojům. Řekneme si něco o konektorech, pasivních části sítě a řekneme si i něco o zařízeních, co se v optice používají. Pokud vás optické spoje a vlákna zajímají, je tento seriál určený právě vám. Přečtení tohoto seriálu doporučujeme všem, kteří se o optické vlákna zajímají či se u nich optická síť buduje nebo je k dispozici jako technologie připojení k internetu.
Dnešním dnem jsme pro Vás začali seriál o PHP, doufáme, že se Vám bude líbit, pokud však najdete v seriálu nějakou chybu, budeme velmi rádi, pokud nás na ni upozorníte, jsme přeci lidé a chybovati je lidské.
Přehled konektorů ve výpočetní technice
V tomto seriálu se podíváme na nejrůznější konektory, týkající se výpočetní techniky. U každého konektoru je jeho popis, fotografie a využití. Tedy k čemu se používá nebo používal. Pokud si nejste jisti, co za konektor máte na monitoru, základní desce nebo čemkoliv jiném, podle fotek níže jistě svého favorita naleznete
Robocraft je velmi povedená MMORPG hra, která jistě stojí za zmínku, o této hře jsme se zmínili již kdysi v této recenzi, nyní bych se v tomto seriálu chtěl věnovat strategii jak tuto hru hrát, dát novým hráčům několik typů, jak být mezi ostatními na výši.
Stavíme domácnost s Apple HomeKitem
Tento seriál se bude zabývat stavbou chytré domácnosti za podpory Apple Homekit. Občas budeme lehce vybočovat a řekneme si i něco o konkurenčním řešení případně jak připojit/rozchodit zařízení od jiných/nekompatibilních výrobců. Vše se totiž dá jednoduše sloučit a s příchodem technologie Matter bude pak ještě více propojené.
V tomto seriálu se budeme zaměřovat na programování pro oblíbenou stavebnici Arduino, budeme připojovat spoustu různých součástek a ukážeme si i několik zlepšováků, jak si usnadnit práci.
Zkratky na monitorech, televizích a jejich detailní popis
Určitě to znáte. Starý monitor či televize mají své nejlepší za sebou a nadešel čas, kdy musíte sáhnout po novém. Od dob, co jste naposledy televizi kupovali, jistě nějaký ten rok uběhl. Teď nestíháte zírat, co vše za zkratky se na nových modelech nachází. V tomto seriálu se budeme věnovat všem možným značením televizí a monitorů. Pokusíme se vše uvést s maximální přesností. Dost často se stává, že výrobci zboží neoznačují přesně. Vznikají tak nejrůznější paskvily.