9. díl – Pohybujeme se na pásech

2015-02-15_00001

V minulém díle jsme načali pohony a věnovali se tomu základnímu, což byla kola. Nyní se pojďme podívat na pásy, to je další dostupný pohon určený pro pohyb robota na zemi. Pásy jsou dostupné od třetí úrovně a je tedy možné osadit je na robota již od této rané úrovně.

Pásy se na rozdíl od kol ovládají trochu jinak. Pokud pro pohyb používáte kola, na otáčení či zatáčení robota je zapotřebí mít alespoň nějakou rychlost, jinak je tomu u pásu. Pokud je robot osazen pásy, je možné se s ním otáčet na místě. Navíc jeho stabilita oproti kolům je o hodně vyšší, nicméně to má negativní vliv na rychlost. Pásy jsou oproti kolům o něco pomalejší, pokud se s nimi rozhodnete jet uprostřed pláně na Marsu, můžete se velmi snadno stát terčem útoku nepřátelského robota. Nicméně při rychlé jízdě z kopce s nimi na rozdíl od kol nehrozí otočení na střechu, protože jsou hodně těžké.

caterpillar
Minimální level 3
Klasifikace Pozemní

Pásy také patří k nejvíce obrněnému pohonu ve hře. Ale jejich umístění a výsledné chování je trochu specifické. Pro otáčení robota je zapotřebí minimálně dvou pásů, kdy nesmí být umístěné za sebou, ale vedle sebe. Je tedy potřeba, aby robot dělal minimálně dvě stopy. Pokud s pásy stojíte, lze se snadno otočit na místě, nicméně při pohybu vpřed, zatáčejí opravdu jen velmi pomalu, a proto se s nimi občas velmi špatně manipuluje.

Robot, který je osazen pásy jen tak neuvízne ve špatném terénu a občas je schopen vyjet i příkré skály, což je vhodné pokud chcete překvapit nepřítele útokem z výšky. K vyjetí prudších strání je ale zapotřebí mít pásů více nežli jen dva, kvůli stabilitě. Některé mapy, které se odehrávají na ledu, jsou pro pásy, dá se říci jako dělané. Pásy sice na ledu nejsou úplně nejvhodnějším pohonem, ale oproti kolům se ovládají daleko lépe. Jen brzdění je s nimi daleko obtížnější. Brzdná dráha s pásy na ledu je opravdu velmi dlouhá, navíc pokud takového robota osadíte Rail Gunem, tak bude velmi dlouho trvat, než se vám povede zaměřit. Rail Gun totiž nedovede úplně zaměřit do doby, dokud robot zcela nestojí, což v případě pásu chvilku trvá.

Pásy ale mají několik kladných vlastností. Mají na sobě několik bodů, na které je možné umístit další kostky, děla či štíty. Navíc je jejich armor oproti kolům o dost vyšší. Zde se hodí podotknout, že armor je zde nejvyšší ze všech pohonných jednotek. To znamená, že nepřátelskému robotovi bude o něco déle trvat, než vás o tento pohon připraví.

2015-01-29_00004

Pohon přes pásy se nejvíce hodí s kombinací na Rail Gun. Protože se jedná o zbraň, která je určena na boj zdálky. A co víc, robot, který je osazen pásy může být velmi placatý. Pokud se s ním vyšplháte na nějakou tu skálu, pak jste pro nepřátele, kteří nemají také Rail Gun jen velmi obtížně zasažitelní.




1. díl - první tank a první tier

Hra nás přivítá lehce zmateně, to z toho důvodu, že to první co budete muset vytvořit je nový tank. Zde budou mít trochu výhodu hráči hry Minecraft. Tank se zde vyrábí stejným způsobem, nicméně je zde rozšíření o několik nových typů bloků. Pojďme si je tedy shrnout.

2. díl - technologický strom

V minulém díle jsme se seznámili se stavením robota. Nyní se na předchozí díl pokusíme trochu navázat a budeme se zabývat technologickým stromem. Technologický strom je strom, který nám ve hře odemyká nejrůznější technologie, těmi je zde myšleno lepší a silnější kostičky pro stavení robota, výkonnější kola...

3. díl - první bitva

Po vzoru předchozích dílů by jsme již měli mít vytvořeného robota, se kterým se budeme v následující bitvě zúčastňovat. Jen rychle shrnu, že robot musí mít sedačku řidiče a měl by mít kola pro pohyb po mapě a alespoň jednu zbraň.

4. díl - strategie bitvy s SMG

V minulém díle jsme si představili bitvu, nyní se však podíváme na strategii s tou nejzákladnější zbraní ze hry. Jsou jimi SMG. Zkratka SMG je složenina slov Subatomic Machine Gun. Jde o zbraň určenou na střední vzdálenost, která se snaží nepříteli dělat konzistentní poškození.

5. díl - strategie bitvy s Rail Gunem

Bitva s Rail Gunem se diametrálně liší od té s SMG. Roboti, kteří mají osazený Rail Gun funtují jako snipeři. To znamená že nejlepší jak s nimi hrát je si najít na mapě pěkné místo, odkud je dobře vidět na místo, kde se střetávají fronty obou týmu a pěkně, zlehka tam odtud střílet a ukazovat svou palebnou sílu pěkně z dálky.

6. díl - Strategie bitvy s plazmovým dělem

V minulých dílech jsme se zaměřili na bitvy s SMG a Rail Gunem. Obě strategie jsou od sebe velmi odlišné. Ta, kterou si představíme nyní je také jiná. Plasma Launcher je dělostřelecká zbraň, která vypouští plazmový projektil, který při kontaktu s pevným objektem vytváří mohutnou explozi.

7. díl - Strategie bitvy s Nanotech Disruptorem

Nanotech Disruptor, zbraň dostupná na vyšších levelech, přesněji od šestého. Není výjimečná silou, ale tím, že hráč, který s ní má osazeného robota, funguje jako healer. Pokud se s ní však rozhodnete útočit na nepřítele, bude dělat jen poškození, které se rovná 1/3 SMG stejného levelu.

8. díl - Pohybujeme se na kolech

Okolo zbraní se zde řeklo již dost, postupně a pomalu jsme si rozebrali, čím je možné ve hře střílet. I když jsme zatím, můžeme říci záměrně, vynechali Tesla Blade, protože je v současné době používá jen velmi málo hráčů a nejedná se o zbraň v pravé slova smyslu.