Zkratky na monitorech, televizích a jejich detailní popis

Určitě to znáte. Starý monitor či televize mají své nejlepší za sebou a nadešel čas, kdy musíte sáhnout po novém. Od dob, co jste naposledy televizi kupovali, jistě nějaký ten rok uběhl. Teď nestíháte zírat, co vše za zkratky se na nových modelech nachází. V tomto seriálu se budeme věnovat všem možným značením televizí a monitorů. Pokusíme se vše uvést s maximální přesností. Dost často se stává, že výrobci zboží neoznačují přesně. Vznikají tak nejrůznější paskvily.
Televize

Označení televizí FullHD

Dnes asi nejběžnější označení televizí je tzv. Full HD. Jde o soubor HDTV videorežimu s vysokým rozlišením. Toto rozlišení je nejčastěji 1920x1080 pixelů (2,1 megapixelu), protože se počítá se širokoúhlým poměrem 16:9. Také je velmi často označované jako 1080p.

Televize

Označení televizí UHD

Poslední dobou se hlavně u novějších, dražších modelů objevuje označení UHD nebo také Ultra HD. Jde o rozlišení zobrazovacího panelu. Tento panel je schopen zobrazit rozlišení filmu či fotografie v rozlišení 3840x2160. Dost často je toto rozlišení také označováno jako 2160p.