3. díl – první bitva

Po vzoru předchozích dílů by jsme již měli mít vytvořeného robota, se kterým se budeme v následující bitvě zúčastňovat. Jen rychle shrnu, že robot musí mít sedačku řidiče a měl by mít kola pro pohyb po mapě a alespoň jednu zbraň. Do bitvy se dostaneme pomocí klávesy E, jde to udělat i jinak, pomocí TABu, vyjde to dá se říci stejně. Objeví se tedy před vámi jednoduchá tabulka, která má tři části.

2015-01-30_00002

  • Tou první je praktický mód. V tomto módu jde sám proti NPC robotům. Tento mód je vhodný na otestování robota, zda je vůbec schopný boje. Zejména později, kdy budete stavit roboty co létají, nebo spíše se o to ze začátku pokoušet, tam tento mód oceníte nejvíce.
  • Druhým módem je normální bitva s ostatními hráči. Zde proti sobě nastoupí několik hráčů ve dvou týmech a vítězí ten, který jako první anihiluje nepřítele nebo obsadí jeho základnu. Dá se říci, že tento mód je stejný, jako ve World of Tanks režim střetnutí.
  • Posledním módem je Boss Battle. Ten je dostupný hráčům od osmé úrovně robota, do té doby je uzamčen a není možné jej hrát. V tomto módu jste buď sám, nebo s příteli ve skupině a bojujete se slabšími roboty. Tedy jeden robot na levelu osm proti třeba deseti robotům na levelu 3. Tyto bitvy jsou velmi zábavné ale lze se jich účastnit pouze jednou za 10 hodin, pokud jste Boss. Pro ostatní hráče, kteří mají nižší úroveň mohou býti k Boosovy přiřazeni častěji.

2015-01-30_00003

Po zahájení bitvy nás přivítá taková drobná tabulka, která ukazuje, kolik hráčů aktuálně čeká na kterou bitvy, počet volných serverů a dnes odehraných bitev. Opět shodnost se hrou World of Tanks je vysoká, ale hodí se. Občas některý ze serverů nejde. Je to z důvodu, že pravděpodobně server pro danou úroveň není dostupný kvůli výpadku. Pokud se tedy stane, že některá z úrovní má abnormálně veliký počet připravených robotů, vzhledem k tabulce výše to je třeba 200, je tento server nedostupný. Pokud tedy máte robota právě v této úrovni, je lepší bitvu zrušit, přestavit jej na jinou úroveň a bojovat na jiné do doby, než bude server zprovozněn. Tyto výpadky jsou od několika málo minut po pár hodin.

2015-01-30_00004

Půjdeme tedy do klasické bitvy. Bitva je důležitá kvůli kreditům, za které se kupují nové bloky a kvůli zkušenostním bodům, které slouží pro výzkum v technologickém stromu, viz předchozí díl tohoto seriálu. V tabulce před zahájením bitvy je vidět, kdo má jakého robota a že v bitvě proti našemu týmu budou tři hráči, co používají Rail Gun, dva s SMG kanóny, dva s plasmou a dva healeři. Poslední typ bohužel neodpovídá žádnému označení zbraně a tak je velmi pravděpodobné, že tento hráč zapomněl na robota umístit nějaké dělo.

Také si zde lze všimnout, že v každém týmu jsou dva hráči, kteří jsou spolu v četě. Hráči, kteří mají prémiový účet mohou do čety pozvat až čtyři hráče.

Herním strategiím ve hře se budeme věnovat postupně pro každou zbraň a o každé bude napsán samostatný díl. Nyní se jen v rychlosti podíváme na konec bitvy.2015-01-30_00001

Na konci každé bitvy dostaneme kredity a zkušenostní body pro úroveň, na které náš robot bojuje. Krom těchto informací i vidíme, jak jsme si v bitvě vedli. Z obrázku je tedy patrné, že jsem v bitvě zničil 2602 kostiček nepřátelským robotům a přitom jsem dva zcela zničil. Za bitvu jsem tedy získal 8740 RP bodů (body pro nákup kostiček) a navíc 9 výzkumných bodů z osmé úrovně. Navíc pokud měl někdo v bitvě premium účet, dostanete za něj bonus, ten v tomto případě je 5%, tedy ke svým 8740 dostanu ještě 5% RP bodu, celkově tedy místo 8740 dostanu 10926 (8740 + 5%). Dále je zde vidět, že s tímto robotem to bylo první vítězství dne, tedy to, co jsem získal dostávám 2x, tedy 21851 RP a 18 výzkumných bodů. Toto je tedy konečný stav co za celou bitvu dostávám.

Uživatelé který mají prémiový účet však mají oproti klasickým uživatelům výhodu. Výhoda spočívá v tom, že za všechny bitvy získávají dvojnásobek RP bodů i výzkumných bodů. Kdybych tedy v této bitvě měl premiový účet místo standardního, nedostal bych 21851 RB bodů, ale 43702. Stejně to platí i s body výzkumnými, kde bych místo 18ti získal 36. Uživatelé, kteří používají premium účet tak mají velkou výhodu, protože jejich růst jde opravdu velmi rychle nahoru a snáž se dostávají k dalšímu levelu robota.

V příštím díle se podíváme na SMG kanony a jejich herní strategii. Začínáme SMG, protože začínající hráči mají jedinou možnost zbraně a tou jsou právě SMG.

 

 
1. díl - první tank a první tier

Hra nás přivítá lehce zmateně, to z toho důvodu, že to první co budete muset vytvořit je nový tank. Zde budou mít trochu výhodu hráči hry Minecraft. Tank se zde vyrábí stejným způsobem, nicméně je zde rozšíření o několik nových typů bloků. Pojďme si je tedy shrnout.

2. díl - technologický strom

V minulém díle jsme se seznámili se stavením robota. Nyní se na předchozí díl pokusíme trochu navázat a budeme se zabývat technologickým stromem. Technologický strom je strom, který nám ve hře odemyká nejrůznější technologie, těmi je zde myšleno lepší a silnější kostičky pro stavení robota, výkonnější kola...

4. díl - strategie bitvy s SMG

V minulém díle jsme si představili bitvu, nyní se však podíváme na strategii s tou nejzákladnější zbraní ze hry. Jsou jimi SMG. Zkratka SMG je složenina slov Subatomic Machine Gun. Jde o zbraň určenou na střední vzdálenost, která se snaží nepříteli dělat konzistentní poškození.

5. díl - strategie bitvy s Rail Gunem

Bitva s Rail Gunem se diametrálně liší od té s SMG. Roboti, kteří mají osazený Rail Gun funtují jako snipeři. To znamená že nejlepší jak s nimi hrát je si najít na mapě pěkné místo, odkud je dobře vidět na místo, kde se střetávají fronty obou týmu a pěkně, zlehka tam odtud střílet a ukazovat svou palebnou sílu pěkně z dálky.

6. díl - Strategie bitvy s plazmovým dělem

V minulých dílech jsme se zaměřili na bitvy s SMG a Rail Gunem. Obě strategie jsou od sebe velmi odlišné. Ta, kterou si představíme nyní je také jiná. Plasma Launcher je dělostřelecká zbraň, která vypouští plazmový projektil, který při kontaktu s pevným objektem vytváří mohutnou explozi.

7. díl - Strategie bitvy s Nanotech Disruptorem

Nanotech Disruptor, zbraň dostupná na vyšších levelech, přesněji od šestého. Není výjimečná silou, ale tím, že hráč, který s ní má osazeného robota, funguje jako healer. Pokud se s ní však rozhodnete útočit na nepřítele, bude dělat jen poškození, které se rovná 1/3 SMG stejného levelu.

8. díl - Pohybujeme se na kolech

Okolo zbraní se zde řeklo již dost, postupně a pomalu jsme si rozebrali, čím je možné ve hře střílet. I když jsme zatím, můžeme říci záměrně, vynechali Tesla Blade, protože je v současné době používá jen velmi málo hráčů a nejedná se o zbraň v pravé slova smyslu.

9. díl - Pohybujeme se na pásech

V minulém díle jsme načali pohony a věnovali se tomu základnímu, což byla kola. Nyní se pojďme podívat na pásy, to je další dostupný pohon určený pro pohyb robota na zemi. Pásy jsou dostupné od třetí úrovně a je tedy možné osadit je na robota již od této rané úrovně.