IV. část – První surování a nastavení vyhledávání

V minulém díle jsme si prohlížeč Google Chrome stáhli a nainstalovali, krom této operace jsme si ještě nastavili domovskou stránku a nastavili, co se má stát po spuštění, nyní se však již můžeme vrhnout do světa internetu skrz internetový prohlížeč Google Chrome.

Já jsem si svůj prohlížeč nastavil tak, že budu vždy vycházet z prázdné základní karty, pustíme se tedy do serfování.

nova_kartaV horní části aplikace se nachází adresní řádek, je to ten, co v sobě má lupu, tou začíná a na druhém konci je bílá hvězda. Tento adresní řádek lze použít dvěma způsoby, ten první je zadání klasické adresy jako třeba http://phgame.cz a nebo lze použít k vyhledávání. První způsob je stejný, jako v každým jiným prohlížeči, druhý způsob se odvíjí od toho, jaký máte nastaven základní vyhledávač (pokud jste Google Chrome právě stáhli, bude to Google).

V adresním řádku se vyhledává tím způsobem, že do něj napíšete hledané slovo či skupinu slov a stisknete enter, prohlížeč to chápe jako vyhledávání a ihned Vám zobrazí nalezené výsledky tak, jako by jste je zadali přímo do vyhledávače, já osobně mám zvyk, pokud vyhledávám přes adresní řádek před první hledané slovo dát vždy otazník (Chrome díky tomu nezobrazuje URL adresy, které jste dříve navštívili, tedy při vyhledávání slova, které se shoduje třeba s adresou se Vám nestane, že místo hledání slova se Vám otevře konkrétní URL adresa).

Co se procházení internetu týče, je to stejné, jako v jiných internetových prohlížečích, nyní se ale podíváme na změnu vyhledávače, co bude použit při zadávání do adresního pole. Přesuneme se tedy do nastavení (jak se dostat do nastavení jsme si ukázali ve třetím díle tohoto seriálu) a v nastavení najdeme položku vyhledávání:chrome-nastaveni

Zde se nachází skupina vyhledávačů, jako Seznam, Bing, Atlas a mnoho dalších, tento seznam se postupem času rozšiřuje. Zvolíme tedy ten, který budeme chtít používat jako výchozí a nastavení zavřeme (nahoře na kartě nastavení je vpravo křížek).

Nyní již umíme internet prohlížet skrz Google Chrome a nastavit výchozí vyhledávač, příště se podíváme na motivy vzhledu a upravíme si prohlížeč k nepoznání.
I. část - Historie

Google Chrome je velmi populární internetový prohlížeč od společnosti Google, který je založený na renderovacím jádru Webkit.

II. část - Podíl mezi prohlížeči

V dnešním díle se podíváme na to, jak si Google Chrome vede o proti konkurenčním internetovým prohlížečům, k tomuto testu však nebudeme využívat grafů a tabulek nějakých společností, které se zabývají nejrůznějším měřením kolikrát ani neví čeho, ale budeme vycházet ze statistik návštěvnosti našeho webu.

III. část - Instalace a první spuštění

Instalace prohlížeče Google Chrome je velmi jednoduchá, trochu Vám ji rozepíši, nicméně nejdříve se podíváme, kde vůbec instalační soubor, toto se liší podle platformy, na kterou chcete prohlížeč nainstalovat, začneme s klasickým PC s operačním systémem Windows.

V. část - Změna vzhledu

V minulém díle jsme začali Google Chrome využívat pro pohyb ve světě internetu, nyní si jej ale přizpůsobíme k obrazu svému a to pomocí motivů vzhledu.

VI. část - Uklízíme po sobě

Internetový prohlížeč Google Chrome máme již nainstalovaný a nějakou tu chvíli v něm už serfujeme. Pokud se přihlašujeme ale na společném počítači a nechceme, aby nám někdo jiný lezl na email, Facebook či něco podobného, je vhodné po sobě uklidit.

VII. část - Stahujeme

Google Chrome už asi nějaký ten čas používáme pro brouzdání internetem, nyní se však podíváme na to, jak v něm uložit nějaký ten soubor a začneme asi obrázky. Pro demonstraci použiji naše logo PHGame na našem webu.