V. část – Změna vzhledu

V minulém díle jsme začali Google Chrome využívat pro pohyb ve světě internetu, nyní si jej ale přizpůsobíme k obrazu svému a to pomocí motivů vzhledu.

Motiv vzhledu je soubor (popř. několik souborů) který nastavuje vzhled nějaké aplikace, nicméně nemusí jít jen o aplikaci jako takovou, ale třeba o profil na různých sítích, nastavení emailového klienta (včetně těch webových), nastavení nejrůznějších stránek, proste pomocí motivu vzhledů jde upravit naprosto cokoliv k nepoznání. Motivy vzhledu (cizím slovek skiny, či skins) se dají nalést opravdu na cokoliv, nás ale v tuto chvíli budou zajímat pouze ty, které změní náš internetový prohlížeč.

Ve svém prohlížeči Chrome přejdeme na nastavení (jak se dostat do nastavení naleznete ve třetím díle tohoto seriálu) a klikněte na tlačítko „získat motivy“. Po kliknutí se Vám otevře nová stránka s mnoho vzhledy, které můžete řadit dle doporučených, populárních, trendy a nebo dle hodnocení.

motiv_vzhledu

 

Najdeme si tedy motiv, co se nám líbí, najedeme na něj, poté co na něj najedeme myší se zobrazí tlačítko „získat motiv“ na které klikneme, v tu chvíli Chrome provede velmi rychlou kontrolu (nemusíme nic dělat) a sám začne stahovat soubor s příponou .crx, poté, co se dostahuje Google Chrome sám přepne prohlížeč na nové téma, nemusíte tedy nic dělat. Prohlížeč tedy máme v novém kabátku a hned se nám s ním bude pracovat lépe ;).

V dalším díle se podíváme na ochranu soukromí a na mazání souboru cookies, historii procházení a vše, co k tomu patří, protože počítač nemusíme mít vždy jen samy pro sebe a je dobré po sobě uklidit.
I. část - Historie

Google Chrome je velmi populární internetový prohlížeč od společnosti Google, který je založený na renderovacím jádru Webkit.

II. část - Podíl mezi prohlížeči

V dnešním díle se podíváme na to, jak si Google Chrome vede o proti konkurenčním internetovým prohlížečům, k tomuto testu však nebudeme využívat grafů a tabulek nějakých společností, které se zabývají nejrůznějším měřením kolikrát ani neví čeho, ale budeme vycházet ze statistik návštěvnosti našeho webu.

III. část - Instalace a první spuštění

Instalace prohlížeče Google Chrome je velmi jednoduchá, trochu Vám ji rozepíši, nicméně nejdříve se podíváme, kde vůbec instalační soubor, toto se liší podle platformy, na kterou chcete prohlížeč nainstalovat, začneme s klasickým PC s operačním systémem Windows.

IV. část - První surování a nastavení vyhledávání

V minulém díle jsme si prohlížeč Google Chrome stáhli a nainstalovali, krom této operace jsme si ještě nastavili domovskou stránku a nastavili, co se má stát po spuštění, nyní se však již můžeme vrhnout do světa internetu skrz internetový prohlížeč Google Chrome.

VI. část - Uklízíme po sobě

Internetový prohlížeč Google Chrome máme již nainstalovaný a nějakou tu chvíli v něm už serfujeme. Pokud se přihlašujeme ale na společném počítači a nechceme, aby nám někdo jiný lezl na email, Facebook či něco podobného, je vhodné po sobě uklidit.

VII. část - Stahujeme

Google Chrome už asi nějaký ten čas používáme pro brouzdání internetem, nyní se však podíváme na to, jak v něm uložit nějaký ten soubor a začneme asi obrázky. Pro demonstraci použiji naše logo PHGame na našem webu.