III. část – Instalace a první spuštění

Instalace prohlížeče Google Chrome je velmi jednoduchá, trochu Vám ji rozepíši, nicméně nejdříve se podíváme, kde vůbec instalační soubor, toto se liší podle platformy, na kterou chcete prohlížeč nainstalovat, začneme s klasickým PC s operačním systémem Windows.

V jakémkoliv internetovém prohlížeči (po nainstalování nových Windows budete mít k dispozici pouze Internet Explorer, nicméně pokud používáte PC déle, může být i jiný) jděte na adresu http://google.cz kde se Vám ihned někde objeví toto okénko:surfujte_rychleji_chrome

Je to odkaz na stránku, kde si lze rychle a pohodlně stáhnout Google Chrome přímo ze stránek společnosti Google, následující stránka vypadá přibližně takto:chrome-download

Nicméně se časem může měnit, takže rozhodně nespoléhejte, že vždy bude 100% vypadat takto. Pro stažení klikněte na „Stáhněte si Chrome“ a postupujte dle návodu, instalaci zvládne i úplný laik.

Po instalaci a jeho prvním spuštění Vás uvítá první okno, ve kterém si prohlížeč můžete propojit se svým Google účtem, tato možnost je velmi výhodná, protože v případě, že někdy časem budete potřebovat přeinstalovat počítač, tak veškeré věci jako záložky a podobné zůstanou zachovány, mimo to pokud jej propojíte s Vaším chytrým mobilním telefonem, zároveň uvidíte co na něm máte otevřeno a tak podobně. Přihlašovací okno vypadá takto:vitejte_v_chrome

Nicméně přihlášení není nutné a lze pokračovat i bez něj.

Spuštění prohlížeče lze nastavit na několik možných způsobů a to buď, že se Vám rovnou otevře domovská stránka (popřípadě skupina stránek, které si v nastavení zvolíte, ale o tom později), tuto možnost má snad každý prohlížeč a není zapotřebí si jí představovat a nebo stránku „Nová karta“, která může vypadat třeba takto:nova_karta

Nicméně postupem času se trochu mění v závislosti na tom, kolik jste do chrome přidali pluginů, ale o těch si povíme v jiném díle.

Pokud si tedy budeme chtít přizpůsobit to, co se nám hned po otevření prohlížeče otevře, musíme se podívat do nastavení, to je v Chrome ukryto vedle adresní řádky (jsou to ty tři linky pod sebou), při kliku na tuto ikonku se otevře nabídka, ve které je nastavení. Nastavení vypadá nějak takto:chrome-nastaveni

Část nastavení, která se zabývá spuštěním je velmi dobře vidět a právě tady lze velmi pohodlně nastavit, co se stane, když spustíte Google Chrome.

Příště se podíváme na nějaké to přizpůsobení prohlížeče a prvně si v něm zasurfujem.
I. část - Historie

Google Chrome je velmi populární internetový prohlížeč od společnosti Google, který je založený na renderovacím jádru Webkit.

II. část - Podíl mezi prohlížeči

V dnešním díle se podíváme na to, jak si Google Chrome vede o proti konkurenčním internetovým prohlížečům, k tomuto testu však nebudeme využívat grafů a tabulek nějakých společností, které se zabývají nejrůznějším měřením kolikrát ani neví čeho, ale budeme vycházet ze statistik návštěvnosti našeho webu.

IV. část - První surování a nastavení vyhledávání

V minulém díle jsme si prohlížeč Google Chrome stáhli a nainstalovali, krom této operace jsme si ještě nastavili domovskou stránku a nastavili, co se má stát po spuštění, nyní se však již můžeme vrhnout do světa internetu skrz internetový prohlížeč Google Chrome.

V. část - Změna vzhledu

V minulém díle jsme začali Google Chrome využívat pro pohyb ve světě internetu, nyní si jej ale přizpůsobíme k obrazu svému a to pomocí motivů vzhledu.

VI. část - Uklízíme po sobě

Internetový prohlížeč Google Chrome máme již nainstalovaný a nějakou tu chvíli v něm už serfujeme. Pokud se přihlašujeme ale na společném počítači a nechceme, aby nám někdo jiný lezl na email, Facebook či něco podobného, je vhodné po sobě uklidit.

VII. část - Stahujeme

Google Chrome už asi nějaký ten čas používáme pro brouzdání internetem, nyní se však podíváme na to, jak v něm uložit nějaký ten soubor a začneme asi obrázky. Pro demonstraci použiji naše logo PHGame na našem webu.