Na iPhone přestalo fungovat LTE nebo vůbec nefunguje, jak opravit?

LTE je technologie určená pro vysokorychlostní mobilní internet, díky které se vaše zařízení připojuje právě k internetu.

Pokud vám tato technologie nefunguje, je velmi pravděpodobné, že se budete připojovat buď pouze přes 3G nebo Edge. V nejhorších případech i GPRS, nicméně to jsem už nějaký ten rok neviděl.

Pokud si pořizujete nový iPhone a před tím jste měli starší zařízení, může se s přechodem stát, že LTE nebude pro vás dostupné. Řešení může být poměrně jednoduché, nicméně je vhodné začít u simkarty.

Tuto chybu jsem pozoroval hlavně u operátora T-Mobile, nicméně není vyloučeno, že bude i u ostatních operátoru. Některé starší simkarty prostě LTE nepodporují a tak je nejlepší svou starou SIMkartu vyměnit a použít novou, která danou technologií disponuje.

Další příčinou, proč LTE nemusí fungovat je některé z nastavení, které konfiguruje telefon. Nejlepším je toto nastavení obnovit. Je to u obnovení zařízení do továrního stavu s názvem obnovit nastavení sítě. Spolu s tím ale také bohužel přijdete o uložená hesla na WiFi.

Poslední radou, která funguje právě u T-Mobile je, že vaše SIM sice LTE podporuje, ale není aktivované. To lze provést v aplikaci operátora.

Stalo se vám někdy, že vám LTE na iPhone nešlo? A co vám pomohlo? Určitě se s námi o své zkušenosti podělte.

Další články

Zaheslováváme web souborem .htpasswd

Náš předchozí článek o souboru robots.txt měl tak veliký úspěch, že vyvolal mnoho reakcí na jeho konec a to je přesný postup, jak web zaheslovat pomocí souboru .htpasswd.

Kdy koupit 4K UHD TV a kdy je lepší FullHD

4K UHD televize tu s námi již nějakou dobu jsou. Pokud právě nyní zvažujete koupi nové televize, pojďte se s námi podívat na to, která je kdy lepší.... [ pokračovat ve čtení ]

Co je 4k, UHD, HD, HDR, WCG nebo Ultra HD?

Určitě to znáte z televizí či monitorů. Všude nejrůznější zkratky ale jak se v nich vyznat když kolikrát i označení výrobců je nepřesné a často na trh uvedou... [ pokračovat ve čtení ]

HDD a SSD, co je vhodnější kam?

Výběr vhodného HDD případně SSD je něco, co se řeší pořád častěji. Pojďme se tedy společně podívat na to, který je vhodnější pro konkrétní použití.

Proč soubor robots.txt neslouží k zákazu indexace

Mám ve svém okolí mnoho lidí, kteří dnes a denně vytváří webové stránky a i ti největší SEO odborníci spolu s nimi dělají dost často jednu zásadní chybu.... [ pokračovat ve čtení ]