Co je 4k, UHD, HD, HDR, WCG nebo Ultra HD?

Určitě to znáte z televizí či monitorů. Všude nejrůznější zkratky ale jak se v nich vyznat když kolikrát i označení výrobců je nepřesné a často na trh uvedou nepřesnou informaci? Navíc se zde hodně často pletou do sebe věci, které nejsou stejné. To se děje například u 4K a UHD, ne, není to to samé...

Když zapomeneme na všechno to marketingové opojení od výrobců, a trochu se zamyslíme, uvědomíme si, že více než na množství pixelů záleží na jejich kvalitě. To je jeden z důvodu, proč všude a na všech zařízeních pak nalézáme zkratky typu HDR, WCG, UHD, HDMI u kterého je důležitá i verze, Blu-ray, MPEG a mnoho a mnoho dalších. Všechny zkratky se asi nedají najednou vypsat, protože se vzápětí objeví nové.

Začal jsem tento článek psát s tím, že těch pár zkratek uvedu pěkně pod sebe a vždy k tomu něco napíšu. Bohužel jsem se dostal do opravdu obludných rozměrů. Trochu nevěřím tomu, že článek o velikosti několik A4řek textu by někdo stravitelný a že by byl někdo ochotný na jeden hlt přečíst. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl z toho udělat takový malý seriál, kde v každém dílu se budu věnovat jen a pouze jednomu konkrétnímu označení. Postupem času se tak budu snažit článek udržovat aktuální a přidávat vždy nové označení od výrobců, které najdu. Seriál očekávejte v nejbližší době.

Seriál je nyní dostupný na adrese: ZDE

Další články

Na iPhone přestalo fungovat LTE nebo vůbec nefunguje, jak opravit?

LTE je technologie určená pro vysokorychlostní mobilní internet, díky které se vaše zařízení připojuje právě k internetu.

Zaheslováváme web souborem .htpasswd

Náš předchozí článek o souboru robots.txt měl tak veliký úspěch, že vyvolal mnoho reakcí na jeho konec a to je přesný postup, jak web zaheslovat pomocí souboru .htpasswd.

Kdy koupit 4K UHD TV a kdy je lepší FullHD

4K UHD televize tu s námi již nějakou dobu jsou. Pokud právě nyní zvažujete koupi nové televize, pojďte se s námi podívat na to, která je kdy lepší.... [ pokračovat ve čtení ]

HDD a SSD, co je vhodnější kam?

Výběr vhodného HDD případně SSD je něco, co se řeší pořád častěji. Pojďme se tedy společně podívat na to, který je vhodnější pro konkrétní použití.

Proč soubor robots.txt neslouží k zákazu indexace

Mám ve svém okolí mnoho lidí, kteří dnes a denně vytváří webové stránky a i ti největší SEO odborníci spolu s nimi dělají dost často jednu zásadní chybu.... [ pokračovat ve čtení ]