Recenze chladící podložky C-Tech Zefyros GCP-01R

Dnes se podíváme na chladící podložku C-Tech Zefyros GCP-R, která je určená pro notebooky s úhlopříčkou 17,3". Podložka na první pohled rozhodně zaujme svým designem a proti ostatním modelům je opravdu na všech fotkách oslnivá.

Vypadá robustně a svým drsným designem zaujme hned na první pohled. Tomu všemu přidává i fakt, že má podsvícenou čtveřici ventilátorů, kde každý z nich má velikost 140mm a nebo to, že otáčky lze regulovat či úplně vypnout, aniž by bylo nutné odpojit jejich napájení. Je ale opravdu na co se těšit?

První velké zklamání přijde ve chvíli, kdy podložku vybalíte z obalu. Na první pohled působí lacině a plast ze kterého je vyrobena rozhodně není tím, za který ho každý měl při pohledu na fotky. Sama podložka je opravdu velmi lehká, váží 780 gramů. Pokud máte notebook o velikosti 17,3″, na který je určena, jen tak tak se na podložku vejde, spíše to vypadá tak, že notebook je o něco větší než podložka sama. Když jsme fotili notebook z horní části podložky, vypadalo to, jako by byl notebook jen položen na stole a podložka pod ním nebyla vůbec vidět.

Další úskalí je v nožičkách samotné podložky. Během psaní recenze jsme na podložce měli položen notebook Toshiba Qosmio X305-Q708, který není rozhodně žádný drobeček. Podložce to nožičky nevydržely a ulomili se. A to se na notebooku v danou chvíli vůbec nepracovalo. Uchycení nožiček totiž není vůbec kvalitní, je jen na drobných kusech velmi měkkého a ne příliš kvalitního plastu. Podložka má ještě (po ulomení nožiček) dostatečný náklon a notebook, který je na ní položen pořád i bez nich chladí dostatečně, ale psaní už není tak příjemné, jako v případě náklonu od nožiček. Další co se nám čistě omylem povedlo zjistit je, že pokud máte bílý stůl, gumy, na kterých stojí vám jej obarví a nechávají při posouvání nepříjemné šmouhy.

Tímto všechny negativní vlastnosti podložky ale zdaleka nekončí. Další rána přijde ve chvíli, kdy budete chtít nastavit rychlost otáček, dané otočné kolečko na regulaci se nachází v zadní části podložky, tedy přímo uprostřed vzadu za obrazovkou. Horší místo na umístění se hledalo určitě jen těžko a z fotek to také není úplně patrné. Stejně tak USB kabel, kterým se podložka napájí se nachází v zadní části, okolo notebooku tak budete mít pořád kabel, který je naštěstí alespoň dostatečně dlouhý.

Celkově se dá říci, že technické provedení podložky není moc dobré a ani kvalitní, nicméně podložka v této době stojí okolo 500kč, což rozhodně není kdoví jak moc. Sama o sobě ale účel, pro který si jí uživatele koupí splní. Notebook se rozhodně nepřehřívá a přísun vzduchu je rozhodně dostatečný. K vysokým teplotám jsme se dostali jen velmi těžko a to navíc při hraní.

Další články

Recenze náramku Xiaomi Mi Band 2

Dnes se podíváme na velmi populární náramek od značky Xiaomi s názvem Mi Band 2. Jde již o druhou generaci náramku od společnosti Xiaomi.

Firefall

Firefall je MMOFPS hra, která se minulý rok z čtyřleté uzavřené bety dostala na free-to-play, a rozhodně stojí za to. Mnoho nových hráčů jí jistě bude vyčítat její... [ pokračovat ve čtení ]

Carrier Command: Gaea Mission recenze

Carrier Command: Gaea Mission, hra s poměrně složitým vývojem, v mnoha ohledech skvělá a zábavná, která hráče jen tak nepustí. Je to již mnoho let, co světlo světa... [ pokračovat ve čtení ]

Test Drive Unlimited 2

Test Drive Unlimited 2 je závodní hra od Eden Games která spíše než jen klasické závodění připomíná MMO ve kterém se závodí a na kterém vás bude mnoho... [ pokračovat ve čtení ]

ASUS Transformer Pad Infinity TF700t – Dock station

Již dříve jsme Vám v tomto článku představili velmi výkonný tablet od Asusu, nyní se podíváme na dokovací stanici k tomuto tabletu. Dokovací stanice je velmi precizně vyrobena,... [ pokračovat ve čtení ]