Rozdíl dvou konkurenčních designů

Nová Galaxy S6 je podobná iPhone 6 jako vejce vejci, náhoda?

Nová Galaxy S6 je podobná iPhone 6 jako vejce vejci, náhoda?

Dnes se podíváme na srovnání dvou asi největších konkurenčních designů, které se v historii mobilních zařízení ukázaly a budeme jmenovat i dva naprosto rozdílné rivaly. O kterých rivalech že je řeč? O nikom jiném než o společnostech Apple a Samsung, a hned se podíváme na to, jak to vypadá u jejich vlajkových lodí.

Vezmeme dvě věci, které jsou si opravdu velmi podobné, ale nejsou stejné. Na první pohled i zaměnitelné ale přesto si vyberete tu hezčí… Ptáte se proč? Každý člověk tak nějak v podvědomí automaticky, aniž by o tom věděl, má tendenci si vybrat to hezčí. V košíku plných jablek je vaše vždy to nejblyštivější, nejkrásnější, nejčervenější a ne nějaké, co už skoro nahnívá nebo má ránu od pádu. Člověk je k tomuto tak nějak předurčen a tak se pojďme podívat na to, co kteří inženýři odflákli, a co naopak dotáhli k naprosté dokonalosti.

Srovnáme zde tedy vlajkové lodě společnosti Apple, za kterou to bude iPhone 6 a za Samsung to nebude jiný model, než Galaxy S6.

samsung_s6_and_iPhone_6_plus

Zde máme jejich první fotografii, jak jsou položené na sobě. Že jsou si podobné? Rozdíl zde opravdu je, jsou si sice na první pohled podobné, ale rozhodně nejsou stejné. Když se na obrázku podíváme na to, jak vypadá iPhone 6, tak je vidět, že si zde dal někdo opravdu práci. Že někdo chtěl, aby to bylo precizní a dokonalé a tak veškeré prvky, co jsou umístěné dole, mají společnou osu, jsou prostě krásně uprostřed a je radost se na to dívat. To ale neplatí o Samsungu Galaxy S6. USB je umístěno tak, aby vyšlo a dalo se v klidu dát na základní desku, reproduktor má dírky přibližně na středu, mikrofon je tam do počtu a konektor na připojení sluchátek se taky úplně nepovedl.

Tento samý problém najdeme i na boku zařízení, zde designér opět nemohl do zařízení moc mluvit, protože tlačítka jsou opět oproti iPhonu daná tak jak vyšla, resp. to jedno tlačítko je na středu, ale slot pro sim kartu už ne.

Takto by se dalo pokračovat na celém telefonu, nicméně je z toho jedno patrné. Když dva dělají totéž, není to totéž. A pokud by nějaký zarytý Androiďák chtěl tvrdit, že iPhone nemá slot pro paměťovou kartu, či že nemá vyměnitelnou baterii. Asi vás v tomto zklamu, ale to nemá ani vlajková loď Samsungu. Pravděpodobně už konečně někomu došlo, že je to zbytečné. Nicméně stojí tato práce, kterou si dá Apple s tím, aby vše bylo perfektní opravdu za to? Za nás musíme říct, že ano! Existuje jeden výrok, který řekl James Cameron: „Když se budete snažit dostat neuvěřitelně vysoko, dokonce i vaše selhání mohou předčit úspěch jiných“.

Pokud bychom se ale přestali věnovat tomu, jak telefony vypadají, a podívali bychom se na Software. Zde Apple razí stejnou filozofii jako v případě designu celého telefonu. Když se řekne soukromí, to má Apple na opravdu vysoké úrovni, má perfektně vyladěné aplikace, celý systém a služby. To však o Androidu říci nelze. A když už je řeč o péči, kterou inženýři či designéři z obou firem investovali do zařízení, nehlodá vás představa, čemu všemu ještě dalšímu se nedostala dostatečná péče stejně jako u designu?
Další články

Nové iPhony již nemají podporu technologie 3D Touch

Mnoho uživatelů si na technologii 3D Touch zvykli a jen málo kdo si dokáže svůj život bez ní představit. Když unikli informace o tom, že nové iPhony technologií... [ pokračovat ve čtení ]

Blíží se vydání iOS 13, dostupný bude již za týden

Na letošním Keynote bylo kromě nových iPhonů, hodinek či iPadu odhaleno i datum vydání nového iOS s pořadovým číslem 13. Podle informací Applu by jsme aktualizaci měli stahovat... [ pokračovat ve čtení ]

Apple na včerejším Keynote představil novou generaci Apple Watch

Apple na včerejším Keynote představil již pátou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Ta se sice po designové stránce příliš od svého předchůdce neliší, ale pořád je o co... [ pokračovat ve čtení ]

Apple představil zbrusu nový iPhone 11 Pro ve dvou verzích

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11, spolu s nimi však... [ pokračovat ve čtení ]

Apple představil zbrusu nový iPhone 11

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11.