Ano, takto stroze a rychle by se dala shrnout éra dnes známé společnosti nesoucí jméno Samsung. Vše začalo v roce 1938 v Tegu, kde Lee Byung-Chul založil svůj malý podnik s názvem „Samsung Store“. Malá obchodující společnost, která měla asi čtyřicet zaměstnanců a která se v roce 1950 změnila na obchodní společnost Samsung se sídlem v Soulu. To byla doba, kdy Samsung nedělal nic jiného, než výrobu cukru. Byla to první rafinérie cukru po konci korejské války a již tenkrát se Samsung začal dělit na několik odvětví. Právě tehdy vzniklo ono Samsung Electronics, podobné tomu, které známe dnes…
Nyní se již nebudeme věnovat výrobě cukru, kterou Samsung přesunul pod společnost CJ Corporation, ale zaměříme se jen a jen na tu část, která se zabývala elektronikou. Zde tedy zmíníme fakt, že počátkem 70. let minulého století si Lee Beyung-Chul půjčil od zahraničních firem peníze a vybudoval první radiovou a televizní stanici. Postupem času se Samsung dostal až k výrobě prvních korejských DRAM čipů a když se v 90. letech v ČR objevily první RAM paměti od Samsungu, vyvolalo to úsměv na tváři nejednomu „ajťákovi“, protože toto opravdu od „výrobce ledniček“ čekal jen málo kdo.
Čas plynul a Samsung se do povědomosti českých spotřebitelů spíše než ledničkami dostal moderními, tenkými LCD či LED televizory a v posledních létech hlavně v poli mobilních zařízení. Vždyť je to něco málo přes týden, co Samsung odhalil svou novou vlajkovou loď s označením Galaxy S6 a jejím bratříčkem s přízviskem EDGE. I přes to, že se nová vlajková loď sice prodává, poklesl Samsungu o čtvrtinu zisk a to i přes to, že konkurenční společnosti Apple se zisk o třetinu zvýšil. Z tohoto důvodu je tedy Samsung jaksi zahnán do kouta, nebo alespoň to tak vypadá, soudíme-li dle toho, co se děje v Japonsku… A že nevíte o čem řeč? To nevadí, hned vás uvedeme do obrazu.
Petriho miskou tak bude již zmíněné Japonsko, kde se rozhodl vydat novou generaci svých vlajkových lodí, tedy Galaxy S6 a Galaxy S6 EDGE bez loga Samsung. Tento krok mluvčí společnosti vysvětlil jen velmi stroze a to tak, že v Japonsku je značka Galaxy natolik zavedená, že logo Samsung není potřeba.
Když se ale na telefon dobře podíváte, tak zjistíte, že místo slova Samsung se zde objevuje nápis Docomo, jedná se snad o jejich mobilního operátora, přes kterého se snaží Samsung distribuovat své mobilní telefony? Nebo je za tím něco jiného? To co Samsung k tomuto kroku vedlo, zatím není jisté… To co nás ale zajímá je to, zda již byl alespoň v těchto modelech opraven problém s nekonečným svícením prosvětlovací LED diody blesku, o které jsme vás již dříve informovali.