Lide.cz v novém kabátku

lide.czNedávno byla spuštěna nová verze portálu Lidé.cz. Tento portál je znám již několik let, několik let byl nezměněn a uživateli velmi používán, nicméně nedávno někoho napadlo, že tuto zaběhnutou službu zničí (upraví do podoby aby co nejvíce uživatelům nevyhovovala) a pustí jí ven, co hůř, nahradí tím původní web, takže uživatelé, kteří zde byli registrování se tak automaticky stávají terčem tisíců vzkazů od přátel, kterým server automaticky odesílá, že si s nimi chcete povídat…

 

Něco k historii…

Na portálu Lide.cz byl opravdu jedinečný chat, na kterém denně trávilo čas mnoho tisíců uživatelů kteří tam spokojeně chatovali, seznamovali se a prováděli mnoho dalších činností, do kterých jistým dílem zapadali i jejich osobní profily. Profily tehdy byli složeny z fotografii či videí, informací o uživateli, nástěnce a mnoho pěkných, velmi povedených věcí. Krom toho zde byl i pěkný chat, diskuze, seznamka, tisíce nastavení, různých smajlíků atd..

 

Něco k realitě…

Nový profil obsahuje fotky… jo a pak tady to odkud jste a kolik vám přibližně je… nic víc… dokonce už ani nejde profil sdílet, což velmi potěší… Byli předělány diskuze, těžko říct jestli do použitelného tvaru, v každém případě bez profilové fotky kterou musíte mít schválenou to nezjistíte… V každém případě ale zůstaly zprávy, které mají pozadí osoby se kterou si píšete (tedy jen za předpokladu že ona chce a neklikne na horní tlačítku, nechci si povídat, v tu chvíli máte smůlu…)

 

Pár chyb které by se měli odstranit a něco málo k postřehům…

Web jako celek je velmi dobře propracovaný, bohužel díky této propracovanosti roste i složitost kódů, kterou je toho docíleno, osobně mi vadí, že zprávy od přátel velmi často zlobí, že se neukážou samy (nahoře z zpráv je číslo, že máte třeba 5 nových zpráv ale po kliknutí na ně se nic neukazuje a opačně), občas špatně řadí (nejsou na začátku nové zprávy, jindy naopak jsou), že nová zpráva nevydá zvuk atd. Takto by se dalo ještě asi chvíli pokračovat…

 

Pár postřehů k mobilní verzi…

Ano, nový web má i mobilní verzi ale rozhodně nedoporučuji používat. Někdo evidentně vytvořil mobilní verzi bez toho, aniž by ten telefon na otestování použil… nebo web alespoň jednou načetl, bohužel toto nenapadlo celý tým, který se na webu podílel (a nebo nikdo němá na iPhone…). Já osobně jsem web načetl na iPhone a výsledek? Posuďte sami…

lide_3 lide_1 lide_2

Na pohled velmi pěkné, bohužel na použití už nikoli… Teď ale k tomu základnímu, uživatelé Apple zařízení na prohlížení velmi často používají vestavěný prohlížeč Safari… Web na něm neotevírejte, protože s novou verzi iOS 7.x se Safari stává taková drobná nepříjemnost, při scrollování stránkou zmizí ovládací prvky prohlížeče na přechod na nový tab, stránku zpět atd… Což obvykle není problém, protože při mírném scrollování zpět se ihned objeví, jenže… nové Lide.cz při jakémkoliv posunování nedovolí prohlížeči aby zobrazil své ovládací prvky, místo toho je všude obří tlačítko zpět které se akorát tak plete, ale ze stránky se nedostanete… já osobně to řeším vždy kliknutím na nápověda a tam už se to chová naštěstí normálně… K tomu všemu se však přidávají i chyby z PC verze + neuvěřitelně dlouhé načítání, které ne a ne přestat a stránku prostě a jednoduše nelze použít.

 

Závěrem…

Popravdě nemám co dodat, na PC jsou použitelné jakž takž zprávy, diskuse ve kterých je mi velmi příjemné automatické načítání (podobný paskvil jako je tomu při načítání zpráv u FB), lehce oceňuji design, který je sice hrozný ale má své kouzlo a poměrně snadné nalezení nových lidí, které zde nyní opravdu nepřehlédnete… Další co mi tu trochu chybí je přehrání nějakého zvuku, když mám otevřenou konverzaci s někým, jako je tomu na jiných webech, ale tak třeba časem bude… Kolem a kolem, původní verze se mi zdála o mnoho lepší, co se jak použitelnosti, tak ostatních seznamování týče, nicméně se jedná o „nově“ spuštěnou službu, která se snad bude zdokonalovat…

 

A na úplný konec…

chyba

[important]Přidáno 23. května 2014[/important]

Zdá se, že někoho konečně napadlo, aby bylo vidět, kdo je či není online a tak byl web „vytuněn“ zeleným puntíkem… Nicméně pokud si změníte fotku a nedejbože se některému z adminu nelíbí a rozhodne se vám to dát vědět, zprávu o tom, co s fotkou je rozhodně nenačtete… Hláška o tom, že se nelze připojit k serveru je zde opravdu pokaždé a tak nezbývá doufat, že tuto chybu někdo opraví…  ale vzhledem k tomu, že se tak nestalo již od počátku, co byl web předělán, příliš s tím nepočítám… Nejlepší na tom je, že jsem zde měl fotku, asi měsíc, která byla v pořádku a když jsem jen tak ze srandy nahrál tu samou znovu, již schválena nebyla… no, co na to říct, pořád nejsem s webem spokojen a tímto postupem rozhodně nebudu…
Další články

Nově představené Need for Speed Heat se vrací ke svým kořenům

Společnost Electronic Arts oznámila nový díl populární hry Need for Speed. Pokračování populární série nese označení Heat a bylo představeno opravdu nabušeným trailerem, podle kterého to vypadá, že se série vrátí zpět ke svým kořenům.

Proč mají iPhony navrch a proč je Android zlo většiny telefonů

Android a iOS, nebo spíše telefony s Androidem proti Apple iPhone. Dva tábory, dva rivalové, miliony zařízení. K tomu zarytí uživatelé, kteří dávají přednost jen tomu svému a pro které neexistuje možnost, že by změnili svůj tábor.

FaceApp vyvolal novou lavinu na sociálních sítích. Je to však bezpečné?

Novou vlnu milionů upravených fotek vyvolala aplikace FaceApp na sociálních sítích. V posledních dnech velké množství uživatelů přes tuto populární aplikaci si nechalo upravit fotku. Co vlastně aplikace umí?

Satelitní navigace Galileo nefunguje

Je to již čtvrtý den, co satelitní navigace Galileo nefunguje. Oficiálně se zatím neví, co stojí za tím, že systém nejde a ani kdy bude opět provozuschopný.

Kryptoměna jako hlavní měna ve Venezuele

Prezident Venezuely Nicolas Maduro nařídil největší bance v zemi, aby na všech svých více než 800ti pobočkách nabízeli kryptoměnu Petro. Prezident si tak slibuje rychlejší proces osvojení kryptoměny.