Srank – o co vlastně jde?

Určitě to znáte, vytváříte novou webovou stránku a najednou zabrousíte do oblasti SEO.

Na toto téma exituje mnoho stránek a jedna z těch věcí, na kterou při pročítání narazíte je Srank.

Srank je, obecně řečeno hodnota oblíbenosti dané stránky. Čím je tato hodnota vyšší, tím by i oblíbenost dané stránky mezi uživateli měla být vyšší. Je to jedno z kritérií, které hodnotí vyhledávač společnosti Seznam. Čím vyšší hodnota Sranku je, tím by pozice dané stránky měla být vyšší. Nicméně v praxi tomu tak úplně není, protože Srank je jen jeden z faktorů které určují relevanci odkazů ve vyhledávači.

Srank nabývá hodnoty od 0 do 10 a nedá se nikdy naprosto přesně určit. Pomocí pluginu do prohlížeče, takzvané Seznam lištičky můžete zjistit přibližnou, resp. orientační hodnotu. Nejde tedy o něco, podle čeho by měli webmasteři upravovat web. Je to orientační hodnota a hodnota Sranku se nemění s každou aktualizací webové stránky, spíše jen velmi pozvolna. Jeho hodnotu je nicméně poměrně těžké zvýšit.

Další články

Na iPhone přestalo fungovat LTE nebo vůbec nefunguje, jak opravit?

LTE je technologie určená pro vysokorychlostní mobilní internet, díky které se vaše zařízení připojuje právě k internetu.

Zaheslováváme web souborem .htpasswd

Náš předchozí článek o souboru robots.txt měl tak veliký úspěch, že vyvolal mnoho reakcí na jeho konec a to je přesný postup, jak web zaheslovat pomocí souboru .htpasswd.

Kdy koupit 4K UHD TV a kdy je lepší FullHD

4K UHD televize tu s námi již nějakou dobu jsou. Pokud právě nyní zvažujete koupi nové televize, pojďte se s námi podívat na to, která je kdy lepší.... [ pokračovat ve čtení ]

Co je 4k, UHD, HD, HDR, WCG nebo Ultra HD?

Určitě to znáte z televizí či monitorů. Všude nejrůznější zkratky ale jak se v nich vyznat když kolikrát i označení výrobců je nepřesné a často na trh uvedou... [ pokračovat ve čtení ]

HDD a SSD, co je vhodnější kam?

Výběr vhodného HDD případně SSD je něco, co se řeší pořád častěji. Pojďme se tedy společně podívat na to, který je vhodnější pro konkrétní použití.