Waze – skrytá funkce ovládání hlasem

Aplikaci Waze, která se na našich silnicích těší pořád vyšší popularitě, jsme se již jednou věnovali. Tenkrát se jednalo o starší verzi, na kterou jsme psali recenzi. Nyní se však podíváme na jednu ze skrytých funkcí této aplikace.

Určitě vás někdy napadlo, zda neexistuje možnost, jak Waze ovládat hlasem. Pokud jste se o tuto možnost někdy zajímali, ale nedobrali jste se výsledku, my vás potěšíme. Aplikace Waze totiž obsahuje několik skrytých možností, jak jej ovládat a právě ovládání hlasem k nim nepatří. Bohužel jsme stát, který nemá moc dobrou hlasovou podporu a tak v aplikaci je toto ovládání standardně vypnuto, protože nedosahuje potřebné úrovně.

Tento návod funguje na nejnovější verzi 4.0, která je momentálně dostupná pouze pro zařízení společnosti Apple anebo na starší verzi 3.9.6.0, která je dostupná pro Android. Dále bych chtěl jen upozornit, ačkoliv tato skrytá funkce na iPhone funguje perfektně a nesetkal jsem se s modelem, na kterém by toto nešlo aktivovat, u Androidu je situace zcela jiná. Test proběhl na celkem deseti zařízeních, z nichž se úspěšná aktivace povedla pouze na dvou. Zde záleží na verzi operačního systému Android, telefonu a bůhví čem ještě… Co je ještě, ale více zavádějící je fakt, že na dvou úplně stejných Samsung S6 s Androidem 5.1.1 se na jedné aktivace podařila a na druhé nikoliv.

Pokud tedy máte Android, můžete tuto funkci zkusit, ale není jisté, že se vám to povede. Pokud se tak však stane či nestane, dejte nám prosím vědět. Jakékoliv další informace budou jistě užitečné.

Nyní se ale tedy již podíváme na to, jak onu skrytou funkci aktivovat.

  • Vyvoláme možnost hledat
  • v možnosti hledat a zapíšeme kód: ##@asr
  • Tento kód dáme vyhledat

IMG_5565

Pokud vše úspěšně proběhne, zobrazí se na displeji informace: Funkce ASR zapnuta, prosím restartujte. Klikněte na OK a vypněte a zapněte aplikaci. Nyní v nastavení přibude možnost hlasových příkazů.

IMG_5566

V hlasových příkazech musíme ještě funkci povolit, aby se daná funkce mohla vůbec používat. Také zde jsou informace o tom, jakými příkazy se co spouští.

IMG_5568

Pak musíme nastavit ještě aktivaci, kterou je možné spustit hlasové ovládání. Jsou zde možnosti: Trojdotyk nebo dvojí mávnutí, trojdotyk nebo mávnutí, a v posledním případě pouze trojdotyk.

IMG_5567

Pokud si tedy tuto funkci aktivujeme, budeme moci Waze ovládat hlasem. Pokud budeme chtít tuto možnost zase vypnout, lze to učinit stejným příkazem, který jste použili pro zapnutí.

Další články

Na iPhone přestalo fungovat LTE nebo vůbec nefunguje, jak opravit?

LTE je technologie určená pro vysokorychlostní mobilní internet, díky které se vaše zařízení připojuje právě k internetu.

Zaheslováváme web souborem .htpasswd

Náš předchozí článek o souboru robots.txt měl tak veliký úspěch, že vyvolal mnoho reakcí na jeho konec a to je přesný postup, jak web zaheslovat pomocí souboru .htpasswd.

Kdy koupit 4K UHD TV a kdy je lepší FullHD

4K UHD televize tu s námi již nějakou dobu jsou. Pokud právě nyní zvažujete koupi nové televize, pojďte se s námi podívat na to, která je kdy lepší.... [ pokračovat ve čtení ]

Co je 4k, UHD, HD, HDR, WCG nebo Ultra HD?

Určitě to znáte z televizí či monitorů. Všude nejrůznější zkratky ale jak se v nich vyznat když kolikrát i označení výrobců je nepřesné a často na trh uvedou... [ pokračovat ve čtení ]

HDD a SSD, co je vhodnější kam?

Výběr vhodného HDD případně SSD je něco, co se řeší pořád častěji. Pojďme se tedy společně podívat na to, který je vhodnější pro konkrétní použití.