Waze – skrytá funkce ovládání hlasem

Aplikaci Waze, která se na našich silnicích těší pořád vyšší popularitě, jsme se již jednou věnovali. Tenkrát se jednalo o starší verzi, na kterou jsme psali recenzi. Nyní se však podíváme na jednu ze skrytých funkcí této aplikace.

Určitě vás někdy napadlo, zda neexistuje možnost, jak Waze ovládat hlasem. Pokud jste se o tuto možnost někdy zajímali, ale nedobrali jste se výsledku, my vás potěšíme. Aplikace Waze totiž obsahuje několik skrytých možností, jak jej ovládat a právě ovládání hlasem k nim nepatří. Bohužel jsme stát, který nemá moc dobrou hlasovou podporu a tak v aplikaci je toto ovládání standardně vypnuto, protože nedosahuje potřebné úrovně.

Tento návod funguje na nejnovější verzi 4.0, která je momentálně dostupná pouze pro zařízení společnosti Apple anebo na starší verzi 3.9.6.0, která je dostupná pro Android. Dále bych chtěl jen upozornit, ačkoliv tato skrytá funkce na iPhone funguje perfektně a nesetkal jsem se s modelem, na kterém by toto nešlo aktivovat, u Androidu je situace zcela jiná. Test proběhl na celkem deseti zařízeních, z nichž se úspěšná aktivace povedla pouze na dvou. Zde záleží na verzi operačního systému Android, telefonu a bůhví čem ještě… Co je ještě, ale více zavádějící je fakt, že na dvou úplně stejných Samsung S6 s Androidem 5.1.1 se na jedné aktivace podařila a na druhé nikoliv.

Pokud tedy máte Android, můžete tuto funkci zkusit, ale není jisté, že se vám to povede. Pokud se tak však stane či nestane, dejte nám prosím vědět. Jakékoliv další informace budou jistě užitečné.

Nyní se ale tedy již podíváme na to, jak onu skrytou funkci aktivovat.

  • Vyvoláme možnost hledat
  • v možnosti hledat a zapíšeme kód: ##@asr
  • Tento kód dáme vyhledat

 

IMG_5565

Pokud vše úspěšně proběhne, zobrazí se na displeji informace: Funkce ASR zapnuta, prosím restartujte. Klikněte na OK a vypněte a zapněte aplikaci. Nyní v nastavení přibude možnost hlasových příkazů.

IMG_5566

V hlasových příkazech musíme ještě funkci povolit, aby se daná funkce mohla vůbec používat. Také zde jsou informace o tom, jakými příkazy se co spouští.

IMG_5568

Pak musíme nastavit ještě aktivaci, kterou je možné spustit hlasové ovládání. Jsou zde možnosti: Trojdotyk nebo dvojí mávnutí, trojdotyk nebo mávnutí, a v posledním případě pouze trojdotyk.

IMG_5567

Pokud si tedy tuto funkci aktivujeme, budeme moci Waze ovládat hlasem. Pokud budeme chtít tuto možnost zase vypnout, lze to učinit stejným příkazem, který jste použili pro zapnutí.
Další články

Linux terminál – používáme SSH

SSH je zabezpečený komunikační protokol, který vznikl jako reakce na předchozí nezabezpečené protokoly, jako je například Telnet, rsh atd. Jeho zkratka pochází z anglického Secure Shell – tedy zabezpečený nebo [pokračovat ve čtení… ]

Vypnutí reklam ve hrách a aplikacích na iPhone

Určitě to znáte, zapnete hru či aplikaci a dole je najednou reklama. Co hůř, někdy prostě jen na něco kliknete a začne se přehrávat videoreklama, která ne a ne zmizet. [pokračovat ve čtení… ]

Linux terminál – používáme screen

Linuxový terminál, něco co se snad nemusí nikdy a za žádných okolností představovat. Něco co zná snad každý, kdo někdy v Linuxu něco dělal. Terminál představuje snadný způsob ovládání počítače [pokračovat ve čtení… ]

Neustále padá WiFi síť

Dnes se podíváme na jeden docela častý problém, který se týka především notebooku Lenovo, nicméně se tento problém může stávat i na jiném zařízení od jiného výrobce. Znáte to. Připojíte [pokračovat ve čtení… ]

Ve Windows zmizela CD/DVD mechanika

Pokud patříte k těm, kteří nemají moc štěstí, a stalo se vám, že vám v systému Windows zmizela CD/DVD mechanika popřípadě nefunguje a nezobrazuje se ta virtuální, nezoufejte! Máme pro [pokračovat ve čtení… ]