Magicka

b87fd23bVelmi zajímavá hra od tvůrců z Arrowhead která paroduje žánr RPG, neboť každý hráč čeká od RPG získávání zkušeností potřebné pro levlení, loot a nebo jiné podobné věci, boužel toto ve hře není. Hra tedy není založena na získávání zkušenosti, ale na nepřeberném množství kouzel, která se dají velmi dobře skládat dohromady a čím více jich dáte dohromady, tím silnější daný útok bude, lze tedy vybírat ze základních prvků jako jsou voda, elektřina, oheň , mráz, zem, štít, léčení a nebo temné učení. Mnoha hráčům se toto může zdát jako velká nuda, ale věřte, že se hrou dají zabít opravdu dlouhé hodiny.

Hra krom velmi směšného příběhu ve kterém Vás doprovází Vlad a kterého ke konci stejně zabijete Vám to nejdůležitější pro hraní online dá během cca prvních dvou minut. Není tedy potřeba příběh dokončit celý, aby jste v online módu nebyli mimo.b5c99b4c

Vezmeme to od těch kouzel. Na začátku jsme si představili 8 kouzel, které se ve hře ovládají klávesami QWERASDF, je jich tedy přesně osm a lze jich mezi sebou nakombinovat až 5, neboli pokud 5x za sebou zmáčkneme A, budeme mít blesky, ale za to poměrně silné blesky, pokud k ním přidáme ještě třeba F, tedy oheň, budeme mít blesky, které protivníka zapálí a on pak nějakou dobu hoří, těchto kombinací je ve hře nepřeberné množství a to je právě ten pravý důvod proč hra jen tak neomrzí, obzvláště v multiplayeru, kdy se snažíte vytáhnout před ostatními s co nejsilnějším kouzlem.

Kouzla nejsou ale jen útočná, jsou i obraná, tedy kombinací ED v tomto případě štítu a kamene vytváříte před sebou zeď z kamene, přes kterou nepřátelům chvíli trvá, než se dostanou, využití je tedy jen na Vás.

8d5f228fAby jsme nezůstaly jen u věcí, které se dějí kolem vás, je možné si i které koliv kouzlo dát na sebe, ale doporučoval bych to jen v případě uzdravování a nebo brnění.

Hra má velice dobrý systém kouzel, velmi humorný příběh a díky velmi dobré hratelnosti se může stát velmi návyková. 😉