Binding of Isaac Rebirth

1Pokračování mega úspěšné rogue-like hry Binding of Isaac, které oproti původní hře přináší mnohá vylepšení. Pokud již víte, že rogue-like v podstatě znamená procedurální, náhodné generování světa, permanentní smrt, fantasy a náhodné generování věcí plus monster. Pak alespoň z části víte, co vás čeká, přiřaďte k tomu ještě indie a vyjde vám Binding of Isaac.

Pojďme si to trochu přiblížit! Takže ve zkratce, Binding of Isaac Rebirth je hra, ve které se vám náhodně vygeneruje celý svět, všechna monstra a věci, které v něm můžete nalézt. No, a když umřete tak musíte začít od znovu v novém světě, kde jsou úplně jiná monstra včetně předmětů, zkrátka úplně celý svět se do detailu liší od toho předchozího. Avšak nebojte, hra vás také odměňuje novými předměty a úrovněmi při každém úspěšném dohrání
2Celé prostředí je zahaleno kreslenou grafikou, ovšem nenechte se zmást! Nejedná se o hru pro ty nejmenší. Esteticky je hra velice příjemná na pohled a grafické gore, krev a hnus, pak vypadají velice přijatelně, místy by se dalo říct, že až zábavně.

Hlavních bossů je hned několik. Ve hře si pak můžete vybrat celkem z jedenácti postav, za které můžete hrát. Každá postava má zcela jiné statistiky a předměty, se kterými začíná. Postavy se jmenují následovně: Isaac, Magdalene, Cain, Judas, ??? (Nejedná se o chybu, jde o skutečný název postavyJ)., Eve, Samson, Azazel, Lazarus, Eden a The Lost. Ovšem pokud začínáte, nepočítejte s tím, že jsou všechny postavy ihned k dispozici. Musíte si je odemknout! Ať už dohráním hry, poražením Satana nebo splněním jiného úkolu.
3Převeliký výběr věcí zaručí nespočetné množství kombinací různých efektů. Momentálně je ve hře přes 400 předmětů včetně trinketů a každý se dá nějakým způsobem kombinovat navzájem mezi sebou. Například Brimstone, to je předmět, který vám umožní střílet červený paprsek krve. Když k tomu ještě naleznete předmět Mutant Spider, tak rázem střílíte ty paprsky hned čtyři namísto jednoho. Teď si představte, že k tomu můžete najít ještě třeba Dark Matter a vaše paprsky budou způsobovat strach nepřátelům. Prostě a jednoduše kombinací a synergií u předmětů je opravdu hodně. Zábavy na dlouhé noci je tedy o to víc.

Pokud patříte mezi tu sortu hráčů, kterým se nelíbí, když při každém neúspěchu přijdou o svůj dosavadní postup, pak tato hra s největší pravděpodobností není určena pro vás a raději se ji vyhněte, protože vám bude přímo drásat nervy! Naopak pokud se řadíte k těm typům, jež se vyžívají v nových začátcích a čerstvých možnostech nebo prostě jen máte rádi výzvu, pak je hra Binding of Isaac Rebirth určena právě pro vás.

Hra běží na svém vlastním enginu, což je velký posun oproti prvnímu dílu, který běžel pouze ve Flashi. Rebirth vyšel na následující platformy: Playstation 4, Playstation Vita a PC. Dalším plusem je, že Rebirth rovněž podporuje lokální co-op pro dva hráče. Druhý hráč pak přebírá kontrolu nad jednou z 203 náhodně zvolených postaviček.
4
No, a jak moc se změnil Rebirth oproti původnímu Isaacovi?

  • Možnost ukládání hry a pak zpětný návrat tam, kde jste naposledy skončili. Tato možnost byla u prvního dílu nedostupná.
  • Líbí se vám náhodně vygenerovaný level? Není problém si opsat jeho osmiznakový kód a při zakládání nové hry ho vložit. Nyní můžete hrát ten samý level, s těmi stejnými monstry a předměty, ale klidně s jinou postavou.
  • Podpora vícero rozlišení, včetně fullscreen módu, podpora většiny herních gamepadů.
  • Nový herní „Hard“ režim hraní, který oproti normálnímu režimu odmění hráče novými předměty, tyto unikáty pak nelze získat jinou cestou.
  • Přibylo přes 150 nových předmětů včetně 6 nových pick-up věcí, jako jsou například: dvojitá srdce, bomby a klíče.

5Nakonec nechybí také nový vylepšený soundtrack, kde jsou některé songy stejné jako v předchozím díle, ale najdeme zde rovněž i nové a vylepšené oproti jedničce. Určitě vás potěší také hromada nových achievementů, které se více než zdvojnásobily! Hra se aktuálně prodává na Steamu za 15 Euro, což je velmi přijatelná částka za hodiny nekonečné zábavy.

Další články

Preview: Interstellar Marines

Dánští vývojáři ze studia Zero Point Software svou hru prezentují jako mix Half Life, System Shock 2 a Rainbow Six. Ovšem daří se jí... [ pokračovat ve čtení ]

Diablo 3 Reaper of Souls

  Tak přesně takhle mělo vypadat původní Diablo 3, když vyšlo v roce 2012. Po pár měsících po původním vydání hry šla hratelnost, a... [ pokračovat ve čtení ]

Magicka

Velmi zajímavá hra od tvůrců z Arrowhead která paroduje žánr RPG, neboť každý hráč čeká od RPG získávání zkušeností potřebné pro levlení, loot a... [ pokračovat ve čtení ]

The Cursed Crusade

Vydařená RPG rubačka s templáři , ale ne jen tak ledajakými templáři , nýbrž templáři kteří jsou nakaženi démosnkým paktem a sama smrt si... [ pokračovat ve čtení ]

Assassin’s Creed: Revelations

Ezio Auditore je hlavním hrdnou nového Assassina , již na obalu hry si povšimnete Eziova vousu , to proto že už je to starý... [ pokračovat ve čtení ]