Přidání widgetů v iPhone

V notifikačním centru nového iOS 8 se objevila novinka. Touto novinkou jsou widgety, které je možné sem přidat. Apple však neumožnil instalování pouhých widgetu, které chcete mít v zařízení, ale je potřeba k nim mít nainstalovanou i aplikaci, která widgety podporuje.

Vzhledem k tomu, že se jedná zatím ještě pořád o novinku, aplikací, které podporují widgety moc není, dá se říci že jdou spočítat na prstech jedné ruky, nicméně jejich počet se pořád zvyšuje. A právě kvůli neustále se zvyšujícímu počtu aplikací, co v sobě část widgetu obsahují si představíme návod, který vás seznámí s tím, jak fungují.

  • Přejdeme do notifikačního centra (přejetí prstem odshora displeje dolu)
  • Zde vidíme dvě záložky, „Dnes“ a „Oznámení“. Widgety se přidávají do záložky „Dnes“.
  • Widget přidáme tak, že uplně dole kliknete na tlačítko upravit viz obrázek níže
IMG_3659 IMG_3660
  • V tomto seznamu si vybereme aplikaci, kterou chceme zobrazovat jako widget.
  • Klikneme na „plus“ před aplikací a přesuneme jí na horní stranu (tam kde je kalendář)
  • Klikneme na hotovo

Od této chvíle kdykoliv, kdy otevřete notifikační centrum, budete mít na záložce dnes otevřené všechny widgety, tak, jak si je tam přídáte.

Pokud by se stalo, že již některý z widgetů nechcete používat, přesunete jej za mínus zpět do spodní části a on se zobrazovat přestane.
Další články

Na iPhone přestalo fungovat LTE nebo vůbec nefunguje, jak opravit?

LTE je technologie určená pro vysokorychlostní mobilní internet, díky které se vaše zařízení připojuje právě k internetu.

Zaheslováváme web souborem .htpasswd

Náš předchozí článek o souboru robots.txt měl tak veliký úspěch, že vyvolal mnoho reakcí na jeho konec a to je přesný postup, jak web zaheslovat pomocí souboru .htpasswd.

Kdy koupit 4K UHD TV a kdy je lepší FullHD

4K UHD televize tu s námi již nějakou dobu jsou. Pokud právě nyní zvažujete koupi nové televize, pojďte se s námi podívat na to, která je kdy lepší.... [ pokračovat ve čtení ]

Co je 4k, UHD, HD, HDR, WCG nebo Ultra HD?

Určitě to znáte z televizí či monitorů. Všude nejrůznější zkratky ale jak se v nich vyznat když kolikrát i označení výrobců je nepřesné a často na trh uvedou... [ pokračovat ve čtení ]

HDD a SSD, co je vhodnější kam?

Výběr vhodného HDD případně SSD je něco, co se řeší pořád častěji. Pojďme se tedy společně podívat na to, který je vhodnější pro konkrétní použití.