Zablokování čísla v iPhone

Čas od času se vám stane, že vás někdo přes telefon otravuje, je jedno jestli jde o bývalého přítele či přítelkyni, operátora či nejrůznejší nabídky produktů, o které nestojíte. Někteří lidé v callcenterech umí být občas opravdu neodbytní a tak pro ně není problém volat i několikrát týdně.

Představíme si návod, jak se tohoto počinu jednoduše zbavit a zároveň to rozdělíme na dvě možnosti, jak kontakt zablokovat a jak jej naopak povolit.

 

Zablokování kontaktu

Přesně pro tento účel a na žádost mnoha uživatelů je v iOS od verze 7.x možnost zablokování konkrétního čísla. Vše jde velmi snadno a jednoduše. Stačí, když vám dotyčný zavolá a od té chvíli má po srandě. Pokud tedy potřebujete urgentně někoho zablokovat, jak pro příchozí hovory, tak pro SMS, postupujde podle tohoto návodu.

  • Otevřete si seznam příchozích hovorů (telefon/historie)

IMG_3583

  • V tomto seznamu klikněte na modrou ikonku informace na pravé straně displeje u čísla, které chcete zablokovat.
  • V nové zobrazené nabídce sjeďte úplně dolů, na poslední řádek, kde je možnost „Zablokovat volajícího“

IMG_3584

  • To je vše co potřebujete udělat k tomu, aby se vám již daný kontakt nedovolal, váš telefon nepřijal zprávu a ani FaceTime volání

 

Povolení kontaktu

  • Pokud se náhodou stane, že někoho již nechcete blokovat, jde v telefonu dané číslo opět povolit. Vše se děje v nastavení.
  • Přejděme tedy do Nastaveni/Telefon/Blokované, kde uvidíte seznam vámi blokovaných kontaktů

IMG_3585

  • Zde klikněte v pravo nahoře na upravit a jednoduše odstraňte čísla, které chcete povolitDalší články

Na iPhone přestalo fungovat LTE nebo vůbec nefunguje, jak opravit?

LTE je technologie určená pro vysokorychlostní mobilní internet, díky které se vaše zařízení připojuje právě k internetu.

Zaheslováváme web souborem .htpasswd

Náš předchozí článek o souboru robots.txt měl tak veliký úspěch, že vyvolal mnoho reakcí na jeho konec a to je přesný postup, jak web zaheslovat pomocí souboru .htpasswd.

Kdy koupit 4K UHD TV a kdy je lepší FullHD

4K UHD televize tu s námi již nějakou dobu jsou. Pokud právě nyní zvažujete koupi nové televize, pojďte se s námi podívat na to, která je kdy lepší.... [ pokračovat ve čtení ]

Co je 4k, UHD, HD, HDR, WCG nebo Ultra HD?

Určitě to znáte z televizí či monitorů. Všude nejrůznější zkratky ale jak se v nich vyznat když kolikrát i označení výrobců je nepřesné a často na trh uvedou... [ pokračovat ve čtení ]

HDD a SSD, co je vhodnější kam?

Výběr vhodného HDD případně SSD je něco, co se řeší pořád častěji. Pojďme se tedy společně podívat na to, který je vhodnější pro konkrétní použití.