Zjištění MAC adresy počítače s Windows 7

Zjistit adresu MAC své síťové karty občas z nějakého důvodu potřebuje leckdo, například kvůli zabezpečení své WiFi sítě, kdy ten, kdo ji nastavuje umožní přístup pouze konkrétním zařízením, tato možnost se většinou nazývá MAC filter a touto funkcí disponuje většina WiFi routerů. Podíváme se tedy, jak zjistit MAC adresu pomocí příkazového řádku.

Příkazový řádek spustíme na Windows 7 přes Start a do možnosti hledání napíšeme cmd. Tímto se otevře příkazový řádekstart_cmd

Spustíme tedy příkazový řádek a zapíšeme do něj příkaz getmac /v a potvrdíme enterem:

get_mac

 

Na tomto screenu je velmi dobře vidět MAC adresa jednotlivých síťových zařízení (MAC adresy jsou zvýrazněny červeně). Tyto informace na zjištění MAC adresy bohatě stačí, nicméně pokud by jste o připojení chtěli vědět více, použijte příkaz ipconfig /all, ten k těmto síťovým kartám přiřadí i mnoho dalších informací, jako název hostitele, popis, stav, IP adresu, masku sítě a mnoho dalšího.
Další články

Na iPhone přestalo fungovat LTE nebo vůbec nefunguje, jak opravit?

LTE je technologie určená pro vysokorychlostní mobilní internet, díky které se vaše zařízení připojuje právě k internetu.

Zaheslováváme web souborem .htpasswd

Náš předchozí článek o souboru robots.txt měl tak veliký úspěch, že vyvolal mnoho reakcí na jeho konec a to je přesný postup, jak web zaheslovat pomocí souboru .htpasswd.

Kdy koupit 4K UHD TV a kdy je lepší FullHD

4K UHD televize tu s námi již nějakou dobu jsou. Pokud právě nyní zvažujete koupi nové televize, pojďte se s námi podívat na to, která je kdy lepší.... [ pokračovat ve čtení ]

Co je 4k, UHD, HD, HDR, WCG nebo Ultra HD?

Určitě to znáte z televizí či monitorů. Všude nejrůznější zkratky ale jak se v nich vyznat když kolikrát i označení výrobců je nepřesné a často na trh uvedou... [ pokračovat ve čtení ]

HDD a SSD, co je vhodnější kam?

Výběr vhodného HDD případně SSD je něco, co se řeší pořád častěji. Pojďme se tedy společně podívat na to, který je vhodnější pro konkrétní použití.