Vytvoření skupin kontaktů na iPhone

Dnes v noci jsem potřeboval něco rychle vyhledat v mých kontaktech na iPhone (mám jich tam 1452) a všiml jsem si, že nikde nemohu najít to, co fungovalo za dob, kdy byla v módě Nokie 3310 a to skupiny kontaktů. Toto zjištění mě poměrně zarazilo, protože přeci jen iPhone je co se vybavenosti týče téměř špička, ale prostě občas mu chybí některé naprosto základní funkce, které by rozhodně měl mít.

Po nějaké chvíli hledání co udělat pro to, abych měl v iPhone skupiny jsem našel několik aplikací, které to nějakým způsobem dovedou vytvořit, nicméně to není úplně přesně to co jsem hledal, přeci kvůli skupinám v kontaktech nebudu instalovat další nesmyslné aplikace. Krom spousty určitě zajímavých aplikací jsem nalezl i návod, jak toho docílit, když budu mít Mac a na něm nainstalovaný Mac OS X LION, toto řešení je opravdu ještě lepší, protože už to není jen o stažení aplikace, ale rovnou o koupení si nového PC na kterém bude iOS.

Po tomto zjištění jsem nebyl zrovna nadšen, nicméně mě ještě napadlo, podívat se na iCloud.com. Po přihlášení se na iCloud a otevření kontaktů se objevil klasický adresář ve kterém jsem nahoře nalezl takový malý, opravdu nepatrný odkaz s názvem zobrazit skupiny.sku_kontakt_1

Po kliknutí na odkaz se zobrazila volba skupiny, kde dole je možnost vytvořit novou skupinu, stačí zadat název a pak už jen velmi jednoduše přesouvat kontakty do skupin.

sku_kontakt_2

Po vytvoření skupin a přetahání kontaktů do nich se v iPhone jako mávnutím kouzelného proutku v aplikaci kontakty najednou zobrazí volba skupin.

IMG_0743IMG_0744
Zde je screen z displeje před a po, nicméně vytvořené skupiny slouží jen a pouze, jako jakýsi filtr toho, co se Vám bude v aplikaci kontakty zobrazovat a co ne, nicméně i tak není možné přímo v iPhone říct, který kontakt má být zobrazen ve které skupině a toto nastavení lze měnit pouze v iCloudu, nicméně i tak je můj adresář o to přehlednější.