Disunion – Guillotine Simulator 2013

Není tomu dávno, kdy jsem napsal článek o vydání vývojářských balíčků Oculus Rift. Za tu krátkou dobu se vytvořilo plno kreativních menších hříček, které zkoumají a prezentují různé možnosti tohoto zařízení. Ovšem objevily se tu i poměrně bizarní, až extrémně morbidní hříčky, a jednou z nich a jedním z nich je právě Disunion.

 

Tato „hra“ vznikla během dvou dnů na Game Jamu, která se konala 1. – 5. května v Dánsku. Její tvůrci, Erkki Trummal, André Berlemont a Morten Brunbjerg, vás v ní vezmou do období Velké francouzské revoluce, kde se zhostíte role odsouzeného k trestu smrti. Ležíte pod gilotinou, všude okolo mlčky zírající dav a vy čekáte, až ona velká břitva vykoná daný rozsudek. Je to morbidní, je to zvrhlý, je to jedinečný.

 

Pokud jste vždy chtěli zažít popravu v pohodlí svého domova a shodou okolností máte po ruce Oculus Rift, tak si můžete stáhnout Disunion zde: http://www.unicorn7.org/games/game/147/, pozvat domů pár přátel a pravá popravčí party může začít. Pro ty z nás, kteří ještě nemají Oculus Rift, můžeme jen se závistí dívat, jak si ostatní užívají popravu… jako třeba v tomto videu: 

http://www.youtube.com/watch?v=N8zkbl6mKXE