Poslední dobou se hlavně u novějších, dražších modelů objevuje označení UHD nebo také Ultra HD. Jde o rozlišení zobrazovacího panelu. Tento panel je schopen zobrazit rozlišení filmu či fotografie v rozlišení 3840×2160. Dost často je toto rozlišení také označováno jako 2160p. Toto rozlišení panelu tedy dokáže zobrazit o proti Full HD 4x tolik informací. Jeho počet detailů je tak o proti Full HD čtyřnásobný. S tímto rozlišením samozřejmě roste i zátěž pro grafický čip televize. Na některých levnějších UHD televizích tak může nastávat nepříjemná delší prodleva systému a jeho reakcí.
Pokud plánujete koupit levnější UHD televizi, doporučuji jí nejdříve v prodejně vyzkoušet. Rychlost operačních systému hlavně u levnějších televizí je opravdu otřesná. V některých případech může jít klidně o vteřiny, než se zobrazí některé prvky systému. Pokud tak chcete v systému něco najít či nastavit, zcela jistě vás odradí.
Další důležitou volbou u těchto televizí je vzdálenost, odkud na televizi budete koukat. Lidské oko není schopno na určitou vzdálenost jemnost televize rozeznat. Tomuto problému jsme se věnovali ve článku: Kdy koupit 4K UHD TV a kdy je lepší FullHD.
Další trik, který hodně výrobců používá je 4K UHD. Ve většině případů je toto označení špatné. UHD je totiž rozlišení 3840×2160 pixelů. 4K značí něco úplně jiného. Jde o rozlišení 4 096 x 2 160. Pokud je tedy některý panel takto označen, je dobré si zjistit, jaké skutečné rozlišení se pod touto zkratkou skrývá.