Nové iPhony již nemají podporu technologie 3D Touch

Mnoho uživatelů si na technologii 3D Touch zvykli a jen málo kdo si dokáže svůj život bez ní představit. Když unikli informace o tom, že nové iPhony technologií disponovat nebudou, mnoho uživatelů se toho obávali.

Obavy se však bohužel naplnily. Nové generace iPhonů technologii 3D touch nemají. Nově ji nahradí Haptic Touch. Pokud jste sledovali letošní Keynote rozhodně vám neuniklo, že se Apple tím, že technologie 3D Touch na nových zařízeních nebude nechlubil. Tento krok je pochopitelný vzhledem k tomu, že mnoha uživatelům, kteří si na ní zvykli bude chybět. Její konec tak přišel po čtyřech letech. První model, ve kterém byla tato technologie představena byl iPhone 6S. Bylo to v září 2015.

Nová technologie zatím není dokonalá, nicméně věříme, že následujících pár měsíců tuto technologii posunou dále. Možná se i tato technologie dostane na starší zařízení, což by mohla být její výhoda. Haptic Touch, resp displej totiž již nedokáže zaznamenat sílu stisku, ale reaguje na dobu podržení prstu na displeji. Touto technologií byl poprvé vybaven loňský model iPhone XR.

Další články

Blíží se vydání iOS 13, dostupný bude již za týden

Na letošním Keynote bylo kromě nových iPhonů, hodinek či iPadu odhaleno i datum vydání nového iOS s pořadovým číslem 13. Podle informací Applu by jsme aktualizaci měli stahovat... [ pokračovat ve čtení ]

Apple na včerejším Keynote představil novou generaci Apple Watch

Apple na včerejším Keynote představil již pátou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Ta se sice po designové stránce příliš od svého předchůdce neliší, ale pořád je o co... [ pokračovat ve čtení ]

Apple představil zbrusu nový iPhone 11 Pro ve dvou verzích

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11, spolu s nimi však... [ pokračovat ve čtení ]

Apple představil zbrusu nový iPhone 11

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11.

Grafická revoluce v Minecraftu již brzy!

Do minecraftu se chystá grafická revoluce a vypadá opravdu úžasně. Je až neuvěřitelné, jak světelné parsky dokáží svět Minecraftu proměnit a jak to celému světu přidá kouzlo.