Apple představil zbrusu nový iPhone 11 Pro ve dvou verzích

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11, spolu s nimi však vyšla i verze Pro, která má dvě verze. Menší je pouze iPhone 11 Pro a druhá větší pak iPhone 11 Pro Max.

Představení nových iPhone je každoročně velkou událostí. Bohužel mi poslední dobou přijde, že začíná být v označeních nových modelů lehce „nepořádek“. Po představení nového iPhone 11 se objevili hned jeho lepší varianty. Těmi jsou verze iPhone 11 Pro s menším displejem a verze iPhone 11 Pro Max s tím větším.

Specifikace iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

Nově představený iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max jsou podle slov Apple nejhezčí a nejpokročilejší telefony, které kdy byly stvořeny. Novinka je tedy nabízena ve dvou velikostech (pokud tedy nepočítáme ještě prostý iPhone 11 s displejem 6.1″) a to jsou 5.8″ a 6.5″. Displej Apple pojmenoval jako Super Retina XDR. Tento displej má kontrast 2 000 000 : 1, jas 1 200 nitů a jemnost 458 ppi.

Novinka bude mít přední i zadní stranu prosklenou. Je údajně osazena tím vůbec nejodolnějším sklem, které na telefonu bylo kdy nasazeno a k dispozici bude hned ve čtyřech barevných provedeních. Z předchozích verzi zůstane zachována vesmírná šedá, bílá, zlatá a nově pak přibude olivová.

Nejlepší fotomobil součastnosti?

U Apple byl na fotoaparát kladen opravdu velký důraz. Není tak divu, že se velká část Keynode točila právě okolo nového fotoaparátu. Ten má ve verzi pro hned tři objektivy. Všechny objektivy disponují rozlišením 12Mpix ale liší se použitím. První je totiž širokoúhlý, druhý ultraširoký a třetí teleskopický. Všechny objektivy dokáží díky koprocesoru spolupracovat, aby výsledné fotky byly co možná nejlepší. Celkově to tedy probíhá tak, že každý z objektivu zachytí snímek a výsledek koprocesor z množství dat složí. Díky teleobjektivu lze také skvěle zoomovat, aniž by docházelo ke ztrátě kvality.

Co se natáčení videa týče, je samozřejmostí 4K při 60 FPS a samozřejmě s podporou HDR. Další nespornou výhodou je noční režim či funkce QuickTake pro zachytávání „momentek“.

A13 Bionik jako srdce celého zařízení

Srdcem nového zařízení ze zbrusu nový a o proti předchozí generaci až o 20% rychlejší procesor označení jako A13 Bionic. Ten oproti svému předchůdci kromě vyššího výkonu je i o 40% úspornější. Nová verze tak vydrží o čtyři hodiny déle než předchozí model, verze Max pak dokonce o 5.

Ceny nových zařízení

Jak už to u nových vlajkových lodí bývá, jejich cenovky se pohybují hodně vysoko a opět se budou odvíjet od kapacity, kterou dané zařízení bude mít. Tou nejmenší u verzi Pro bude kapacita 64GB, dále pak pak 256GB a největší bude 512GB. Kapacita 128GB byla u verze Pro vynechána.

Cenovka bude startovat na stejných částkách, jako v případě loňských modelů a to na částce 999 dolarů za verzi Pro s 64GB pamětí, verze Max pak 1099 dolarů. Spolu s tím se z nabídky stáhnou verze iPhone XS a iPhone XS Max.

Další články

Nové iPhony již nemají podporu technologie 3D Touch

Mnoho uživatelů si na technologii 3D Touch zvykli a jen málo kdo si dokáže svůj život bez ní představit. Když unikli informace o tom, že nové iPhony technologií... [ pokračovat ve čtení ]

Blíží se vydání iOS 13, dostupný bude již za týden

Na letošním Keynote bylo kromě nových iPhonů, hodinek či iPadu odhaleno i datum vydání nového iOS s pořadovým číslem 13. Podle informací Applu by jsme aktualizaci měli stahovat... [ pokračovat ve čtení ]

Apple na včerejším Keynote představil novou generaci Apple Watch

Apple na včerejším Keynote představil již pátou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Ta se sice po designové stránce příliš od svého předchůdce neliší, ale pořád je o co... [ pokračovat ve čtení ]

Apple představil zbrusu nový iPhone 11

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11.

Grafická revoluce v Minecraftu již brzy!

Do minecraftu se chystá grafická revoluce a vypadá opravdu úžasně. Je až neuvěřitelné, jak světelné parsky dokáží svět Minecraftu proměnit a jak to celému světu přidá kouzlo.