Apple představil zbrusu nový iPhone 11

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11.

Nový nástupce loňského modelu iPhone XS tak nese označení iPhone 11 a stejně jako tomu bylo v předchozích letech nabízí to nejlepší, co kdy Apple do svých iPhonů kdy dal. Navíc kromě opravdu brutálního výkonu nových komponent nabídne nová verze i několik barevných kombinací, zaujme dvojicí fotoaparátů či poměrně atraktivní cenou, která je ve srovnání s minulým rokem nižší. Vše ale vezmeme postupně.

Specifikace nově představeného iPhone 11

V novém iPhone 11 nalezneme opravdu velké množství novinek. Mezi hlavními zmiňme kompletně přepracovaný fotoaparát, zadní sklo či Liquid Retina displej, vezmeme to ale popořádku. Nový model zaujme hlavně odolnějším sklem, které je z obou stran telefonu. Na zadní straně si tak více vychutnáte nové barvy. Barevné provedení tak nabídne celkem šest nových barev. Na zadní straně navíc díky speciálnímu 3D výrobnímu procesu došlo k tomu, že fotoaparát i zadní sklo je z jednoho kusu skla. Na přední straně naopak vyniká 6.1″ veliký Liquid Retina displej, který je podle Apple lepší, než kdy dřív. Navíc je nový iPhone vybaven speciálním zvukovým systémem Dolby Atmos.

Fotoaparát, jako hlavní tahoun

Tím největším lákadlem nového iPhone 11 je zcela určitě kompletně přepracovaný fotoaparát, který má na zadní straně dvě čočky. Obě disponují 12 Mpix snímačem, kde první čočka má clonu f/2.4, druhá širokoúhlá pak f/1.8. Obě čočky navíc díky speciálnímu koprocesoru dokáží spolupracovat a výsledné fotografie jsou tak mistrovské dílo.

Co se videa týče, iPhone 11 nabízí dostatek výkonu pro natáčení ve 4K při 60 FPS. S fotoaparátem se tak dají dělat opravdu divy, navíc automatický noční režim vytváří opravdu úchvatné záběry a funkce QuickTake je stvořená pro zachytávání „momentek“.

A13 Bionic

Srdce celého zařízení je zbrusu nový procesor A13 Bionic z dílny Apple. Je to novější generace starší verze A12, která by oproti svému předchůdci měla nabídnout až o 20% vyšší výkon. A13 je tak nejvýkonnějším procesorem v mobilním telefonu na světě. To samé samozřejmě platí i pro grafický čip. Novinka tak přinese ještě navíc nově WiFi 6 či voděodolnost s certifikaci IP68.

Cena nového iPhone 11

Cena nově představeného modelu mnohé uživatele velice potěší. Nové modely jsou totiž levnější, než v případě iPhone XS. Cena se standardně rozlišuje dle kapacity zařízení. K dispozici tak bude 64GB, 128GB či největších 256GB. Cena nového iPhone s nejmenším uložištěm tak bude 20 990kč. Za středně velké uložiště zaplatíme 22 490kč a největší pak za 25 590kč.

Předobjednávky pak budou startovat 13. září.

Další články

Nové iPhony již nemají podporu technologie 3D Touch

Mnoho uživatelů si na technologii 3D Touch zvykli a jen málo kdo si dokáže svůj život bez ní představit. Když unikli informace o tom, že nové iPhony technologií... [ pokračovat ve čtení ]

Blíží se vydání iOS 13, dostupný bude již za týden

Na letošním Keynote bylo kromě nových iPhonů, hodinek či iPadu odhaleno i datum vydání nového iOS s pořadovým číslem 13. Podle informací Applu by jsme aktualizaci měli stahovat... [ pokračovat ve čtení ]

Apple na včerejším Keynote představil novou generaci Apple Watch

Apple na včerejším Keynote představil již pátou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Ta se sice po designové stránce příliš od svého předchůdce neliší, ale pořád je o co... [ pokračovat ve čtení ]

Apple představil zbrusu nový iPhone 11 Pro ve dvou verzích

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11, spolu s nimi však... [ pokračovat ve čtení ]

Grafická revoluce v Minecraftu již brzy!

Do minecraftu se chystá grafická revoluce a vypadá opravdu úžasně. Je až neuvěřitelné, jak světelné parsky dokáží svět Minecraftu proměnit a jak to celému světu přidá kouzlo.