Apple nabízí hackerům milion dolarů za to, že objeví bezpečnostní riziko v iPhone

Apple je společnost, pro kterou je bezpečnost jejich zařízení klíčová. V současné době tak jejich pobídka hlavně pro hackery je tak největší, co kdy technologická společnost hackerům nabídla.

Již dříve byla odměna za nalezení bezpečnostní chyby u iPhone či jejich Macbooku odměňována částkou 200 000 dolarů. Ovšem podmínky jejich soutěže byli, že Vás Apple musel pozvat, aby jste se vůbec o tuto cenu mohli ucházet. Většina lidí v této soutěži tak byli nejrůznější bezpečnostní experti z celého světa. Nyní však Apple přitvrdil a tuto částku zvedl na rovný jedem milion dolarů, to ale není vše. Připojit se k hledání bezpečnostní chyby může v tuto chvíli naprosto kdokoliv.

Apple tak vůbec poprvé hodlá zaplatit hackerům, kteří v jejich zařízeních naleznou bezpečnostní chyby, které zatím nejsou opraveny a díky kterým je zařízení zranitelné bez toho, že by uživatel musel povolit přístup a nebo byl na zařízení proveden jailbreak.

Krom zařízení iPhone a Macbook se to týká i nalezení chyby v systémech pro chytré hodinky Apple Watch tedy Watch OS a pak i jejich Apple TV.

Apple dokonce prý oznámil, že pro vybrané hackery nabídne speciální verze iPhonu, které budou mít dobře čitelný kód, a budou usnadňovat snažší nalezení potencionálních chyb.

Další články

Nové iPhony již nemají podporu technologie 3D Touch

Mnoho uživatelů si na technologii 3D Touch zvykli a jen málo kdo si dokáže svůj život bez ní představit. Když unikli informace o tom, že nové iPhony technologií... [ pokračovat ve čtení ]

Blíží se vydání iOS 13, dostupný bude již za týden

Na letošním Keynote bylo kromě nových iPhonů, hodinek či iPadu odhaleno i datum vydání nového iOS s pořadovým číslem 13. Podle informací Applu by jsme aktualizaci měli stahovat... [ pokračovat ve čtení ]

Apple na včerejším Keynote představil novou generaci Apple Watch

Apple na včerejším Keynote představil již pátou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Ta se sice po designové stránce příliš od svého předchůdce neliší, ale pořád je o co... [ pokračovat ve čtení ]

Apple představil zbrusu nový iPhone 11 Pro ve dvou verzích

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11, spolu s nimi však... [ pokračovat ve čtení ]

Apple představil zbrusu nový iPhone 11

Rok se s rokem sešel a Apple standardně na svém Keynote představil zbrusu nové verze iPhone, které jsou tento rok označené pořadovým číslem 11.