Rozdíl dvou konkurenčních designů

Nová Galaxy S6 je podobná iPhone 6 jako vejce vejci, náhoda?

Nová Galaxy S6 je podobná iPhone 6 jako vejce vejci, náhoda?

Dnes se podíváme na srovnání dvou asi největších konkurenčních designů, které se v historii mobilních zařízení ukázaly a budeme jmenovat i dva naprosto rozdílné rivaly. O kterých rivalech že je řeč? O nikom jiném než o společnostech Apple a Samsung, a hned se podíváme na to, jak to vypadá u jejich vlajkových lodí.

Vezmeme dvě věci, které jsou si opravdu velmi podobné, ale nejsou stejné. Na první pohled i zaměnitelné ale přesto si vyberete tu hezčí… Ptáte se proč? Každý člověk tak nějak v podvědomí automaticky, aniž by o tom věděl, má tendenci si vybrat to hezčí. V košíku plných jablek je vaše vždy to nejblyštivější, nejkrásnější, nejčervenější a ne nějaké, co už skoro nahnívá nebo má ránu od pádu. Člověk je k tomuto tak nějak předurčen a tak se pojďme podívat na to, co kteří inženýři odflákli, a co naopak dotáhli k naprosté dokonalosti.

Srovnáme zde tedy vlajkové lodě společnosti Apple, za kterou to bude iPhone 6 a za Samsung to nebude jiný model, než Galaxy S6.

samsung_s6_and_iPhone_6_plus

Zde máme jejich první fotografii, jak jsou položené na sobě. Že jsou si podobné? Rozdíl zde opravdu je, jsou si sice na první pohled podobné, ale rozhodně nejsou stejné. Když se na obrázku podíváme na to, jak vypadá iPhone 6, tak je vidět, že si zde dal někdo opravdu práci. Že někdo chtěl, aby to bylo precizní a dokonalé a tak veškeré prvky, co jsou umístěné dole, mají společnou osu, jsou prostě krásně uprostřed a je radost se na to dívat. To ale neplatí o Samsungu Galaxy S6. USB je umístěno tak, aby vyšlo a dalo se v klidu dát na základní desku, reproduktor má dírky přibližně na středu, mikrofon je tam do počtu a konektor na připojení sluchátek se taky úplně nepovedl.

Tento samý problém najdeme i na boku zařízení, zde designér opět nemohl do zařízení moc mluvit, protože tlačítka jsou opět oproti iPhonu daná tak jak vyšla, resp. to jedno tlačítko je na středu, ale slot pro sim kartu už ne.

Takto by se dalo pokračovat na celém telefonu, nicméně je z toho jedno patrné. Když dva dělají totéž, není to totéž. A pokud by nějaký zarytý Androiďák chtěl tvrdit, že iPhone nemá slot pro paměťovou kartu, či že nemá vyměnitelnou baterii. Asi vás v tomto zklamu, ale to nemá ani vlajková loď Samsungu. Pravděpodobně už konečně někomu došlo, že je to zbytečné. Nicméně stojí tato práce, kterou si dá Apple s tím, aby vše bylo perfektní opravdu za to? Za nás musíme říct, že ano! Existuje jeden výrok, který řekl James Cameron: „Když se budete snažit dostat neuvěřitelně vysoko, dokonce i vaše selhání mohou předčit úspěch jiných“.

Pokud bychom se ale přestali věnovat tomu, jak telefony vypadají, a podívali bychom se na Software. Zde Apple razí stejnou filozofii jako v případě designu celého telefonu. Když se řekne soukromí, to má Apple na opravdu vysoké úrovni, má perfektně vyladěné aplikace, celý systém a služby. To však o Androidu říci nelze. A když už je řeč o péči, kterou inženýři či designéři z obou firem investovali do zařízení, nehlodá vás představa, čemu všemu ještě dalšímu se nedostala dostatečná péče stejně jako u designu?
Další články

Satelitní navigace Galileo nefunguje

Je to již čtvrtý den, co satelitní navigace Galileo nefunguje. Oficiálně se zatím neví, co stojí za tím, že systém nejde a ani kdy bude opět provozuschopný.

Kryptoměna jako hlavní měna ve Venezuele

Prezident Venezuely Nicolas Maduro nařídil největší bance v zemi, aby na všech svých více než 800ti pobočkách nabízeli kryptoměnu Petro. Prezident si tak slibuje rychlejší proces osvojení kryptoměny.

Globální výpadek Facebooku

Dnes se začali objevovat první zprávy o tom, že některým uživatelům sociální sítě Facebook nejdou nahrávat obrázky. Tyto problémy se ale netýkali jen české republiky, ale měli globální charakter. Nejvíce těchto problému se dělo v Evropě a v Severní Americe.

Verze Gorilla Glass a jejich popis

Ochranné sklo mobilního telefonu je poslední dobou hodně probírané téma. Velikosti displejů mobilních zařízení téměř pořád rostou a tak potřeba je chránit je pořád větší.

Další podvodný email vládne českými schránkami. Máme vaše intimní video tvrdí…

V emailových schránkách řady uživatelů skončil podvodný email, který tvrdí, že má jejich intimní video. Video je údajně získané díky webkameře uživatele a to i u uživatelů, kteří nikdy webkameru neměli.