Eurocom Panther 5SE – nejvýkonnější notebook na světě

EUROCOM_Panther_5SE_02Trend moderních, lehkých ultrabooku tento notebook sice nesplňuje, nicméně jeho výkon opravdu okouzlí. Tento masivní, skoro šestikilový notebook lze však konfigurovat přesně podle přání zákazníka, ale i tak o moc lehčí nebude.

Toto masivní monstrum v té nejvyšší konfiguraci, je první stroj vůbec, který je vybaven 12ti-jádrovým procesorem Intel Xeon E5-2697 v2, který pracuje na frekvenci 3,5 GHz. Ruku v ruce s ním jde 32 GB operační paměti a špičková grafická karta nVidia Quadro K5100M 8GB GDDR5 ECC, která jenom sama o sobě má cenu velmi výkonného ultrabooku. Pro tento výkon byl zvolen 17,3 palcový displej s rozlišením FullHD (tedy 1920×1080 obrazových bodů). A aby toho ještě nebylo málo, v nejvyšší konfiguraci displej nabízí trojrozměrné zobrazení, 3D brýle jsou součást balení.

Toto vše zní opravdu velmi dobře a aby to výrobce ještě o něco málo přikořenil, je možnost notebook vybavit hned třemi pevnými disky až do velikosti 6 TB, u kterých je počítáno, že mohou být i SSD, v případě nainstalovaného systému na SSD disku je rychlost celé sestavy opravdu brutální.

Parametry tohoto těžítka jsou opravdu velmi vysoko v oblacích ve srovnání s jinými notebooky, nicméně co už tak slavné není je baterie, respektive výdrž na baterii, která je někde okolo hodiny a jeho cena, která u té nejvyšší konfigurace je někde okolo čtvrt milionů korun. Tato novinka je již v prodeji.EUROCOM_Panther_5SE_03