3 akční hry na letní večery

Současný herní svět je přeplněný obrovským množství titulů s přívlastkem „first person shooter“. Některé jsou vydařené, jiné už méně. Ty první v paměti hráčů i počítačů zůstanou, ty další…zmizí. Nabízíme výběr 3 nejlepších stříleček, které jsou dostupné zdarma na portálu Stahnu.cz. Jde o kompletní hry, žádná dema, takže nějaké „osekané“ zábavy se nemusíte obávat.

Wolfenstein: Enemy Territory

Enemy Territory je rozšíření legendární hry od Id Software a Activision z roku 2003 s názvem Return to Castle Wolfenstein. Wolfenstein: Enemy Territory je ale čistě multi-player záležitostí vyžadující značnou schopnost kooperace a strategického uvažování. Ať už bojujeme za OSU, nebo za Spojence, musíme si zvolit povolání, za které se pustíme do ofenzívy. Tak je možné se vžít například do úlohy obyčejného vojáka, inženýra, nebo medika. Scenérie hry jsou zasazené do reálií druhé světové války. Hráči mají na výběr ze šesti misí, ale díky široké internetové komunitě není nouze o množství dalších map, jejichž zásoba je takřka nekonečná.

 

wolfenstein

 

America´s Army: Special Forces

Na rozdíl od předešlé hry se v této hráč obléká do uniformy americké armády. Ta totiž od června 2002 vyvíjí hru simulující boje právě v U.S.Army. Pojem „simulující“ není použit samoúčelně. Hráč má přístup k realistickým modelům zbraní ve všech detailech. Ostatně jde o hru s propagačním, až náborovým záměrem. Realističnost se týká i samotného boje ve hře. Bez spolupráce a absolutní harmonie v týmu není šance uspět. Navíc ve hře neexistují nějaké medkity a každým zásahem voják ztrácí na bojeschopnosti. Lépe řečeno, stačí 2 – 3 kulky a zemřete. Bez taktiky to prostě nejde a právě tím je America´s Army: Special Forces výjimečná.

americaarmy

 

Crysis Wreckage – mód s přednostmi plné hry

Crysis Wreckage je jedinou hrou v našem výběru, která má svůj ucelený příběh. Střetáváme se tu s osudy třech vojáků, snažících se přežít ve válce dvou světů. Po dobu celé hry hráč zažívá akci plnou přestřelek, explozí a šílených útěků. Mimo toho, že se po prostředí může pohybovat po svých, hra dovoluje využívat všechny dostupné dopravní prostředky od běžných vozidel, přes čluny, až po těžkou bojovou techniku jako třeba tank. Hra běží na CryEngine 2, což v praxi znamená, že hráč je konfrontovaný s překrásným grafickým provedením. Jedinou věcí, která by se dala hře vytknout, je krátká herní doba.

crysiswreckage