BackLinks Genius

backlinks_logoDnes se trochu zaměříme na službu BackLinks Genius, kterou chvíli náš web používal a podíváme se na to, jak tato služba funguje.

Služba BackLinks Genius se nalézá na webové stránce http://www.backlinksgenius.cz/ pro českou republiku a nebo v anglické verzi .com. Služba je rozdělena do dvou částí, ta první je pro blogery, kteří vytvářejí nějaký obsah, mají webové stránky a chtěli by pomocí nich distribuovat zpětné odkazy na jiné weby a na ty, kteří hledají zpětné odkazy pro svůj web.

Pokud jste bloger a váš web ovládá redakční systém WordPress stejně tak, jako náš web, je tento systém určený právě Vám. Do redakčního systému jednoduše nainstalujete plugin, který se propojí s administrací na webu BackLinks Genius a máte přehled, do kterých článku byl přidán který zpětný odkaz a máte za ně nějaký ten zisk, tedy v ideálním případě.

Skutečnost je ovšem jiná, pokud si myslíte, že se Vás tento systém nepokusí obelstít tak jste vedle, skutečnost je taková, že Vám do pár článku na webu opravdu dají zpětný odkaz, ale to, co Vám vydělává a co skutečně odpovídá tomu, co máte na webové stránce je trochu někde jinde.

Jednoho krásného dne jsem se rozhodl, že se podívám trochu do minulosti na to, co zde na PHGame bylo napsáno a ejhle… zpětný odkaz ve článku který si nepamatuji, že byl v administraci backlinksgenius, otevřel jsem si proto administraci a on tam opravdu nebyl! Tato skutečnost mě docela naštvala a tak jsem si vytvořil plugin, který mi vypíše všechny články, které obsahují nějaký odkaz a výsledek byl doslova šokující.

Když vezmu v potaz, že ve chvíli kdy na tomto webu byl nasazen backlinksgenius, měl web PageRank 3, tedy za každý odkaz se mělo zvýšit naše konto o 0,28 kč. Systém nyní hlásil aktivních 7 článků, tedy za každý den přibývalo 1,96 korun na náš účet. Bohužel skutečnost byla taková, že článků, ve kterých byl zpětný odkaz právě z tohoto webu bylo 53. Nemusím dlouho počítat abych zjistil, že provize ze zpětných odkazů měla být asi trochu někde jinde a to, co systém hlásil že vydělal web za měsíc měl vydělat za den.

Druhou stranu webu, tedy tu část pro ty, kteří hledají zpětné odkazy na svůj web a nemají zájem vydělávat blogováním asi nemusím příliš rozebírat. Když vezmu v potaz, co se děje právě na webech jednotlivých blogerů, nemusím dlouho přemýšlet nad tím, co se bude dít na opačné straně…

Systém se z jedné stránky tváří velice solidně, vypadá, že je to fér nabídka, kterou si může nějaký bloger trochu i přividělat, ale není to pravda, společnosti jde jen o to, aby si pro sebe co nejvíce nahrabala a blogery se pokusí obelhat jak jen to půjde.

backlinks
A aby toho nebylo málo, taková perlička na konec, pokud se rozhodnete smazat účet, veškerý jeho zisk bude převeden ve prospěch systému, protože tak nízkou částku, jakou jste si vydělali Vám prostě nevyplatí.
Další články

FaceApp vyvolal novou lavinu na sociálních sítích. Je to však bezpečné?

Novou vlnu milionů upravených fotek vyvolala aplikace FaceApp na sociálních sítích. V posledních dnech velké množství uživatelů přes tuto populární aplikaci si nechalo upravit fotku. Co vlastně aplikace umí?

Satelitní navigace Galileo nefunguje

Je to již čtvrtý den, co satelitní navigace Galileo nefunguje. Oficiálně se zatím neví, co stojí za tím, že systém nejde a ani kdy bude opět provozuschopný.

Kryptoměna jako hlavní měna ve Venezuele

Prezident Venezuely Nicolas Maduro nařídil největší bance v zemi, aby na všech svých více než 800ti pobočkách nabízeli kryptoměnu Petro. Prezident si tak slibuje rychlejší proces osvojení kryptoměny.

Globální výpadek Facebooku

Dnes se začali objevovat první zprávy o tom, že některým uživatelům sociální sítě Facebook nejdou nahrávat obrázky. Tyto problémy se ale netýkali jen české republiky, ale měli globální charakter. Nejvíce těchto problému se dělo v Evropě a v Severní Americe.

Verze Gorilla Glass a jejich popis

Ochranné sklo mobilního telefonu je poslední dobou hodně probírané téma. Velikosti displejů mobilních zařízení téměř pořád rostou a tak potřeba je chránit je pořád větší.