ASUS Transformer Pad Infinity TF700t – Dock station

Již dříve jsme Vám v tomto článku představili velmi výkonný tablet od Asusu, nyní se podíváme na dokovací stanici k tomuto tabletu.

Dokovací stanice je velmi precizně vyrobena, stejně tak, jako celý tablet, celá je tedy opět v kovovém těle a celá je velmi pevná, včetně kloubu, do kterého se vsunuje tablet a vyklápí se. Rozložení klávesnice je velmi podobné, jako u většiny netbooku s touto velikostí displeje, zmíním však jen pár odlišností.

Vlevo dole chybí ALT a WIN, zde je místo toho tlačítko HOME a SEARCH a na pravé straně od mezerníku je ALT a vedle něj je nabídka, tedy v podstatě to samé, jako na normální klávesnici, jen mi přijde trochu nešťastně vložený CTRL vedle šipek.

Největší odlišení však najdeme v případě, že se podíváme na vrchní řadu, tedy na tlačítka, kde běžně je ESC a F1 – F12, to zde tedy rozhodně nenalezneme, místo ESC je zpět, na F1 je zapnutí/vypnutí WiFi, F2 zapnutí/vypnutí Bluetooth, dále zde nalezneme vypnutí/zapnutí touchpadu, nastavení jasu displeje, screenshot obrazovky, internetový prohlížeč, nastavení, trojici kláves pro přehrávání (dopředu, dozadu, play/stop), ztlumení/zesílení zvuku a zamknutí tabletu.

Nových kláves je tedy na tabletu hodně ale jsou naprosto perfektní a velmi často je uživatel využije. Co asi překvapí nejvíce je touchpad, jakmile totiž připojíte dokovací stanici k tabletu, objeví se Vám na obrazovce myš tak, jak to znáte ze stolního PC.

Dokovací stanice však není jen o přidané klávesnici nebo touchpadu, v jejím těle se nalézá další baterie, díky které má tablet místo původních cca 9 hodin výdrž až 18 hodin, tedy naprosto ideální na cesty na sledování filmů, protože se tablet jen tak nevybije.

Pokud máte tablet skoro vybitý a dokovací stanice je nabitá, ihned po připojení se tablet začne nabíjet, nicméně chování ve chvíli, kdy jsou plně nabity obě baterky je zvláštní, čekal bych že se první bude vybíjet dokovací stanice a až teprve poté tablet, nicméně co jsem zpozoroval je fakt, že se vybíjí dokovací stanice i tablet současně, tedy dokovací stanice ve chvíli kdy má 98% má tablet 75% a v tu chvíli jej dokovací stanice začne nabíjet a vždy, když poklesnou procenta pod tuto mez jej dokovací stanice začne opět nabíjet, trochu zvláštní chování, ale proč ne.

Další za co jsem u dokovací stanice velmi rád je klasický USB vstup, díky kterému je možné připojit externí HDD, flash paměť či jiné USB zařízení (nezkoušel jsem tiskárnu) a další čtečka paměťových karet, tentokrát ale né microSD ale klasický formát SD karet.

Pokud jste si již dříve zakoupili tablet a nyní se chystáte si přikoupit dokovací stanici, nejspíše narazíte na zajímavý problém a to je barva klávesnice,  prodává se ve zlaté a fialové, pokud jste si dříve koupili tablet v šedivé barvě, jistě Vás napadne, že ta barva asi nebude ono. Nevím proč to je takto pojmenováno, ale fialová dokovací stanice je okem co se odstínu barvy týče nerozeznatelná od šedivého tabletu, je to zvláštní ale je to tak.