Dnes se podíváme trochu podrobněji na Asus Transformer TF700T. Jak je na tom v porovnání s ostatními? Jak si vede procesor NVIDIA Tegra 3 T33 Quad-core? Má vůbec nějaké chyby? To vše a mnoho dalšího se zde dozvíte.
Dnes se podíváme trochu podrobněji na Asus Transformer TF700T. Jak je na tom v porovnání s ostatními? Jak si vede procesor NVIDIA Tegra 3 T33 Quad-core? Má vůbec nějaké chyby? To vše a mnoho dalšího se zde dozvíte.
Asus Transformer dostanete v krabici, která naprosto přesně kopíruje jeho rozměry jak na šířku, tak na délku. Krom samotného zařízení je v krabici navíc hadřík, nabíjecí kabel, nabíječka s výstupem na USB a poměrně stručná příručka a záruční list.
Co zde ale nenajdeme je jakékoliv příslušenství, v podstatě při koupi kteréhokoliv horšího tabletu máte k dispozici alespoň sluchátka, nějakou paměťovou kartu či prostě něco, co má jakoby trochu zvednout cenu zařízení. Zde nic takového nečekejte, Asus Transformer TF700T je jednička ve své třídě, nemá konkurenci a tak prostě nepotřebuje zvyšovat svou kvalitu laciným příslušenstvím.
Akumulátor je do tabletu již vložen a nelze jej ze zařízení vyjmout, což v případě, že časem bude potřebovat vyměnit není příjemné, ale nemyslím si, že to bude brzo. Krom akumulátoru v samotném tabletu se další nachází i v dokovací stanici, tablet je možné totiž pořídit i s dokovací stanicí a ta jeho již tak dlouhou výdrž prodlouží přibližně na dvojnásobek, k testu jsme měli ale pouze zařízení bez dokovací stanice.
Asus Transformer TF700T je velmi kvalitně zpracované zařízení, celé je zasazené do kovového pláště, který je velmi pevný a velmi pěkně zpracovaný, přední vrstva jak již bývá zvykem je skleněná, nebo se alespoň tak tváří. Celé zařízení je velké 263 × 180,8 × 8,5 mm a váží jen 586 g, ve srovnáni například s Transformer Prime je o 0,2 mm širší, nicméně tuto skutečnost bych nevnímal jako zápor.
Pokud na tablet nasadíte dokovací stanici, dostanete se na rozměry 263 × 180,8 × 17,2~19,6 mm a váhu 1123 g, což je podle nás velmi dobré a je srovnatelné i s kdejakým ultrabookem.
Celé sklo displeje je velmi lesklé a velmi jemný displej, který disponuje rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů je pod ním velmi dobře čitelný a to dokonce i za předpokladu, kdy stojíte na přímém slunci, protože tablet je opatřen technologií IPS+, která zvyšuje čitelnost displeje právě ve venkovních podmínkách.
Na levé straně tabletu je dále možné nalést 3,5 mm audio konektor typu jack pro připojení sluchátek či čehokoliv jiného, co tímto konektorem disponuje a hned pod ním se nalézá čtečka na paměťové karty Micro SD. Dále zde máme připojení k PC přes USB.
Vlevo nahoře najdeme tlačítko na zapnutí/vypnutí displeje či zapnutí tabletu a na druhé straně je ovládání hlasitosti, dá se říct, že tlačítka jsou dána na tablet velmi přehledně a není problém si rychle zapamatovat, kde které je.
Na zadní straně tabletu najdeme 8-mi megapixelový fotoaparát s LED bleskem, který dělá opravdu velmi pěkné fotky a to i za úplné tmy.
Tablet je opravdu nadupaný, jeho výbava je tedy opravdu velmi dobrá, srdcem tabletu je čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 T33 taktovaný na 1,6 GHz. Je to 32-bit čip vyroben technologií 40 nm. Procesoru dělá výbornou dvojku 1GB velká operační paměť DDR3 s frekvencí 1600 MHz, tablet je díky ní opravdu velmi rychlý.
Interní 64GB uložiště se vůči systému chová jako vnitřní paměť a je opravdu dostačující, není tedy potřeba mít navíc v tabletu ještě paměťovou kartu či hledat, jak se tato paměť dá rozšířit, protože tuto paměť jen tak nezaplníte. Nicméně se může stát, že někomu vnitřní paměť stačit nebude, tedy není problém rozšířit vnitřní paměť o dalších 32 GB z paměťové Micro SD karty.
Displej je s úhlopříčkou 10,1 palců a disponuje rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů, je tedy velmi jemný a čtení je velmi příjemné. Krom rozlišení displeje určitě za zmínku stojí i pozorovací úhly, ty jsou 178° což je velmi příjemné, zápor zde vidím jen v kvalitní ochraně displeje, tu zde zastává vrstva skla Gorilla Glass, díky této vrstvě budete občas bojovat s odlesky při velkém pozorovacím úhlu, jinak je také bez nejmenších vad.
Pokud by Vás zajímalo, jak na displeji tabletu bude vypadat třeba takový Full HD film, připravili jsme pro Vás pár ukázek z Trona.
Další co u displeje jistě stojí za zmínku je senzor okolního světla, ten reaguje velmi pružně na změny a nastavuje displej tak, jak bychom si pravděpodobně jej sami stejně nastavili.
Z toho co jsme o Tabletu zatím zmínili je patrné, že silnější tablet jen těžko naleznete, dá se říct, že TF700T je výkonnostní špičkou.
Tablet se k PC připojuje přes dodávaný, 40pinový kabel, nedá se však připojit jinak, pomineme-li aplikace typu Airdroid a podobně, pokud si kabel zapomenete doma, tablet k PC nepřipojíte, co hůř, bez tohoto kabelu tablet ani nenabijete, což rozhodně není příjemné, nicméně ostatní tablety na tom nejsou o moc líp. Jeden zápor však tablet má, pokud jej přes USB připojíte k PC, nezačne se nabíjet.
Pokud se rozhodnete, že budete s tabletem serfovat na internetu, jistě využijete WiFi, tablet totiž v sobě bohužel nemá 3G, jako je tomu u předchozích verzí, ale třeba se verze s 3G modulem ještě objeví, nicméně zatím není. WiFi umí pracovat na starších standardech 802.11b a 802.11g, ale nechybí i novější, rychlejší 802.11n. Jediný problém který jsem zde zaznamenal bylo, že při připojení ke dvoum rozdílným sítím, které měly stejný název si systém prostě nemohl zvyknout na to, že jsou to dvě rozdílné sítě které sice mají stejný název, ale né heslo, tato chyba je ale systému Android, ne tabletu.
WiFi modul je ale velmi dobrý, v mém okolí kde se nachází velké množství WiFi sítí, které mají kolikrát i společný kanál a kde se můj starý a levný notebook má problém připojit se tablet připojil bez problému, dokonce i přenášení souboru přes wifi probíhalo daleko rychleji než ze zmíněného notebooku, tedy WiFi modul Vás jistě v rozletu po internetu blokovat nebude.
Asus Transformer TF700T používá k určení polohy hned několik metod, ta první je pomocí systému GPS a lokalizací s pomocí WiFi sítě, ta druhá funguje jen tehdy, pokud tablet může komunikovat se servery Google.
Lokalizace probíhala velmi dobře, v panelové zástavbě a navíc ještě uvnitř baráku hlásila navigace přesnost 30 metrů, což je v těchto podmínkách velmi dobré. Osazení GPS modulem jistě chválíme, protože navigace z tabletu je opravdu luxusní, jen při přidělání na čelní sklo trochu překáží ve výhledu a myslím že skutečnost, že jsem navigován tabletem by se nemusela příliš líbit policii ČR.
Při prvním zapnutí uvidíme logo Asus, Nvidia, pak se objeví jednoduchá animace a pak se nás ujme průvodce, který nás provede nastavením, jež připraví zařízení k použítí. Průvodce je velmi dobře zpracován, je totiž velmi přehledný. Průvodce bude chtít následující
Po projetí průvodce je zařízení připraveno k používání a tak se můžeme plně ponořit do prostředí Android Ice Cream Sandwich
Jak jsem již zmínil, na tabletu je nainstalovaný operační systém Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich, což tedy oproti předchozím verzím znamená, velké rozdíly v uživatelském rozhraní, nicméně vše je velmi pěkné a přehledné a není se čeho bát.
Další čemu dávám velký plus je emailový klient, ten je velmi dobře propracovaný a dá se říci, za týden používání jsem na něm nenalezl sebemenší chybičku.
Levá část displeje substituuje hardwarová tlačítka Zpět a Domů a spuštěné programy. Není to tedy jako u Transformer Prime, kde se dlouze podrželo tlačítko domů a zobrazili se spuštěné programy, takže i zde je vidět trochu pokrok.
V horní části nalevo dále máme hlasové či textové vyhledávání, které opravdu chválím, protože dovede opravdu velmi dobře rozeznat běžnou řeč a napravo menu.
V pravé dolní části najdeme hodiny, nastavení, možnost přepnutí tabletu do několika modu (úspora energie, maximalní výkon a vyvážený výkon), zapnutí GPS, volba intenzity podsvícení či vypnutí/zapnutí zvuku.
Někomu by se mohlo zdát nepraktické rozházení ovládacích prvků různě po displeji, mě se to ale líbí, protože se mi to alespoň neplete a i když je pravda, že jsem ze začátku váhal, po chvilce jsem si zvykl a jinak bych to ani nechtěl.
U Androidu je zvykem mít k dispozici několik domovských obrazovek, zde je jich připraveno hned pět a na té první je přímo od Asusu nastaveno počasí v místě, kde se nacházíte, datum a počet nově příchozích emailů, do vaší emailové schránky, tomuto nelze nic vytknout, je to naprosto perfektní a i když jsem se snažil si to uzpůsobit jinak, stejně jsem se k původnímu rozložení vrátil.
Nicméně věc co mě štve více je, že pokud nově nainstalujete aplikaci, ihned se Vám dá ikona na domovskou obrazovku, systém má tedy už od základu ve zvyku Vám na domovských obrazovkách dělat bordel, nicméně uživatele co mají třeba iPhone to jistě ocení, protože u Applu to ani jinak nejde.
Tímto se dostáváme k menu, které je zde velmi přehledné, je řazeno dle abecedy a do pěti řad a osmi sloupců, tedy hned na jednu plochu se Vám vejde 40 aplikací. V seznamu se stejně jako u jablečných zařízení listuje horizontálně a pouze po celých obrazovkách, tuto základní vlastnost měnit nelze.
Když odrolujete nakonec všech nainstalovaných aplikací, dostanete se na nabídku widgetů, která je ze začátku docela chudá, ale není problém na google play ji rozšířit i tisíce naprosto zbytečných aplikací.
Pokud tablet nekoupíte s dokovací stanicí, která má klávesnici, nezbývá Vám nic jiného, než použít softwarovou klávesnici a ty zde jsou hned tři. První dvě jsou defakto identické, jediný rozdíl je v prohození Y za Z, jsou to Asus klávesnice, nad kterými je výběr slova, které píšete. Ze začátku jsem na této klávesnici psal, nebo spíše se pokoušel psát a opravdu to nelze, podle mě je velmi nepovedená a psaní na ní bylo velmi pomalé.
Daleko lepší je klávesnice přímo od Androidu, na ní se mi píše daleko lépe, velmi rychle a dovede sama opravovat drobné chyby, ovšem záleží na tom, jak mí máte nastavenou, nicméně možnost přímo vložit smajlíka se mi velmi líbí.
Jak již bylo zmíněno, tablet nedisponuje možnosti 3G sítě, tedy ani vložení simkarty nepřipadá v úvahu a tak nezbývá než použít Skype. Skype je velmi nepovedený, budu to hodnotit, jako bych neměl k dispozici hardwarovou klávesnici, s dokem se vše trochu mění. Telefoní hovor je velmi dobrý, použití webové kamery je také velmi dobré, ale ať Vás ani za nic nenapadne zkusit při tom psát, celý chat se objeví přes webku druhé strany a ještě softwarová klávesnice zakryje půl displeje a tak naprosto nevidíte, co tam druhá strana vyvádí.
Fotoaparát je jedna z věcí, za kterou dávám opravdu velké plus, je naprosto perfektně zkonstruován, fotí také velmi pěkně, je přehledný, velmi dobře ostří.
Po zapnutí se nám ale nabízí pouze možnost zoomu a přepnutí kamery, či režim fotek/videa/panorama, po stisku tlačítka se třemi tečkami, což je symbol menu se zobrazí rozšířené možnosti a to:
Jak je z obrázků jasné, fotoaparát se velmi dobře nastavuje, je přehledný a nabízí opravdu mnoho možností.
Režim kamery je propracován stejně dobře, jako režim focení, opět se zde najde mnoho nastavení:
Ovšem co nejvíce z fotoaparátu potěší a co se doopravdy povedlo je pořizování panoramatických snímků, prostě vezmete tablet, přepnete jej do panoramatického režimu a otáčením doprava pořídíte opravdu velmi pěkné panoramatické snímky.
Asus Transformer TF700T má velké množství předinstalovaných aplikací.
Aplikací je v Transformeru předinstalováno ještě o mnoho víc, vzal jsem ty, které asi nejčastěji zapnu.
Asus Transformer TF700T je rozhodně velmi „nadupané“ zařízení, které poskytne opravdu velmi vysoký výkon a komfort ve srovnání s jakýmkoliv jiným tabletem, nicméně se na něj jde dívat ze dvou pohledů a to buď jako na tablet, ve kterém nemá konkurenci a nebo jako na netbook (s připojeným dockem), zde to má o něco těžší, nicméně dílenské zpracování, čtyřjádrový procesor, rozlišení displeje a nebo Android 4.0 mluví jasně za sebe, i zde, když má velkou konkurenci, vede si velmi dobře.
Vezmeme tedy veškeré jeho klady a zápory, kterých jsme si všimli.
PHGame.cz je podporován Vavada online kasino. Zaregistrujte se prostřednictvím odkazu a získejte uvítací bonus 100 freespinů.
.pin up casino- Best Online betting