Spor o název iPad pokračuje, tentokrát v USA

Sotva skončil spor o název iPad v Číně, firmě Preview to nedalo a hned podává žalobu v Americe a to konkrétně v Santa Clara v Kalifornii, tuto žalobu mají na svědomí dvě skupiny Preview, a to Proview Electronics Co Ltd a Preview Technology Co. Díky žalobě právě v tomto místě se spor přenáší do Silicon Valley, tedy přesně do místa, kde má Apple základnu.

Značka iPad byla koupena v roce 2009, kdy jí Apple za 50 000 USD (cca 1 milion korun) koupil od IP Application, která sice nebyla prvním registrátorem značky, ale pouze jí v roce 2006 koupila od tchajwanské pobočky Preview.

A právě v tomto je problém, Proview se domnívá, že tím, že značka nebyla koupena přímo od centrály, ale pouze od pobočky nemá nikdo jiný než Preview právo prodávat na území Číny výrobky s názvem iPad.

Apple, který tvrdí, že Proview odmítá uznat starou smlouvu, na žádost o komentář zatím nereagoval. Čínská firma je pořád ještě ve finanční krizi a tak počítá že vyhraný spor by jí mohl velmi pomoci, proto požaduje po americkém počítačovém gigantu náhradu škody za používání názvu iPad ve výši 1,5 miliardy dolarů, tedy přes 28 miliard korun.