BeeRaider – nový rozměr psaní na klávesnici

Soliloquy-slider-image-4Když se podíváme na klávesnici, je to něco, co je tu prakticky od počátku počítačů, bylo to v podstatě převzato od psacích strojů. Nezáleží na tom, jakou používáte platformu, jestli jste na Macu, Windows či na něčem úplně jiném systému. Rozložení a hlavně klávesnice vám zůstává. Dokonce i smartphony či tablety mají rozložení kláves v podobě klasické klávesnice, nicméně co když existuje něco nového, s čím by psaní mohlo být rychlejší a zábavnější?

Představujeme vám klávesnici BeeRider. Název je odvozen od toho, že při pohledu na rozložení kláves, připomíná letící včelu zepředu.

Klasická klávesnice má rozložení kláves, na které je celý svět již zvyklý. Nikoho by ani v nejmenším nenapadlo (až dosud) toto rozložení nějak drasticky měnit. Ale co když je právě tato klávesnice revoluční? Ptáte se, jakou logiku autor klávesnice použil? Proč zrovna takto rozmístil jednotlivá písmena? Je to velmi jednoduché. Autor počítal s tím, že ta písmena, která jsou nejvíce potřeba, jsou po ruce a ta, která potřeba nejsou, jsou umístěna někde tak, aby nepřekážela. Například písmeno Q je přesně nahoře uprostřed, aby nepřekáželo. Nebo pak písmeno X je zase vpravo nahoře.

Autor tvrdí, že nikomu nebude trvat déle než 20 minut, než si zvykne na toto nové rozložení klávesnice. Pak by psaní mělo být zábavnější a nejspíše i rychlejší. Osobně si to ale nemyslím. Je to možná dáno tím, že nemám takovou důvěru k nepoznanému. Možná za to může i zvyk na klasickou klávesnici. Je tak velký, že představa či jen pomyšlení na změnu je pro mne nereálná, přesto ale tato klávesnice je reálná…:)

Optimised-with-mouse

Na první pohled mě asi nejvíce zaráží velikost enteru. Myslím si, že se bude velmi špatně trefovat. A co ten shift uprostřed? Ten ale bude mít velikou výhodu, pokud budete potřebovat u PC něco jíst, třeba velmi oblíbenou pizzu… Prostě budete moci jíst a psát zároveň. Pravděpodobně by pak v takovémto případě klávesnice přinesla radikální zrychlení psaní, ale i tak i to moc představit neumím. Navíc jídlo a PC nikdy nešly moc dohromady, už jen z hlediska hygieny. Umíte si představit, kolik bakterií je na takové počítačové klávesnici?

V neposlední řadě se zaměříme na hráče počítačových her, kteří velmi často používají klávesy WASD pro pohyb. Toto nebude nejlepší řešení, a mít dvě klávesnice u PC? To je více než zbytečnost, nicméně mě zajímá, jaký je váš názor na tuto klávesnici? Mohla by mít budoucnost?