Snapchat

snapchatIMG_3480Snapchat je v posledních měsících velmi oblíbená aplikace, bodeť by ne… Vyfotit fotku, nastavit dobu, jak dlouho se na ní může adresát dívat a pak fotka zmizí a již není.

Tento model je hlavně pro teenagery velmi oblíbený, protože právě ti jej používají pro posílání lechtivých fotografií. Krom odesílání fotek dovede program i odeslání krátkých videí, které stejně jako fotky ihned po přehrátí zmizí a neukládají se do telefonu. Sám program ani neumožňuje tyto fotografie či videa uložit, jsou tak tedy pouze na chvilku a jen pro oko toho, komu opravdu byli adresovány.

Aplikace má pár výhod, ta hlavní je, že pokud se adresát rozhodne udělat screen obrazovky, tak vás aplikace na to ihned upozorní a je jedno, jestli jde jen o screen chatu nebo vaší odeslané fotky, prostě o tom víte! Navíc i chat po cca jednom dnu mizí. Pokud tedy Snapchat používáte pro konverzaci, nebudete z ní mít historii, dokonce ani informace o tom, že jste odesílali prostřednictvím aplikace fotky či videa.

IMG_3481Aplikace se hodí na krátké ukázky něčeho, co nechcete aby se druhé straně uložilo do telefonu, ale přesto chcete, aby to druhá strana viděla. To je přesně důvod toho, proč je aplikace mezi teenagery tak oblíbená.

Snapchat krom odesílání právě pořízených fotografií dovede odeslat i to, co jste vyfotili již někdy dříve. A i na to se vztahují stejná pravidla, jako kdyby jste to právě vyfotili. A navíc, na trend mizejících příspěvku, z právě této aplikace postupně najíždí i Facebook. O mizejících příspěvcích jsme vás totiž již dříve informovali v tomto článku.

Další funkci, co Snapchat nabízí je vytvoření story, je to několik fotek či videí, které jsou dostupné všem adresátům, které máte v přátelích na Snapchatu a mohou si je přehrávat i několikrát po sobě.