Battery Doctor

Dnes se podíváme na dvě aplikace, které jsou určené pro delší výdrž mobilního zařízení běžící na operačním systému iOS. Tou první aplikací bude Battery Doctor – Master of Battery Maintenance od Beijing Kingsoft Internet Security software Co.Ltd. Naproti této aplikaci však bude stát Battery Doctor – Must-have Battery Management App od KS Mobile, Inc.

Většinou, když píšeme recenze na mobilní aplikace, věnujeme se nejprve první, potom druhé, nicméně dnes to uděláme trochu jiným způsobem a to tak, že na levé straně stránky budeme mluvit o aplikaci první a na pravé o aplikaci druhé, protože aplikace jsou velmi podobné, hned uvidíte, jak moc.

battery doctor orangeBattery Doctor – Must-have Battery Management AppAplikace Battery Doctor se v současné době nalézá ve verzi 2.3 a je dostupná ve dvou jazycích, tím prvním je angličtina a tím druhým je japonština. Tuto aplikaci má na svědomí KS Mobile, Inc. battery doctor limeBattery Doctor – Master of Battery MaintenanceAplikace Battery Doctor se v současné době nalézá ve verzi 6.5 a je dostupná ve třech jazycích, v angličtině, japonštině a čínštině, která je navíc rozložena do tradiční a zjednodušené. Tuto aplikaci má na svědomí Beijing Kingsoft Internet Security software Co.Ltd
 Aplikace jsou určené pro vylepšení doby výdrže mobilních zařízení se systémem iOS a jejich vzájemná podoba nekončí jen a pouze ikonkou nebo názvem na ploše vašich zařízení, podobností je zde více. Krom zlepšení výdrže je zde možnost pročistit zařízení od mnoha různých zbytečných souborů, které se do zařízení postupem času ukládají, nicméně email, který zabírá například v mém iPhone přes 2 GB to nevyčistí, nicméně i přes to aplikace dohromady uvolnili přes 1,5 GB na hardisku. Pojďme se tedy do aplikace trochu ponořit, seznámit se s ní a podívat se, jak po otevření vypadá. Nyní opět budeme pokračovat v rozložení stránky tak, aby bylo vidět, že je opravdu jedno, kterou z těchto dvou aplikací si vyberete. Jako první se zaměříme na domovskou obrazovku, která nabízí přehled o zařízení. Tím nejdůležitějším údajem je stav nabití zařízení a zbývající čas, než bude zapotřebí zařízení znovu dobít.
home_screen_orange home_screen_lime
Na těchto dvou obrázcích je velmi dobře vidět, že aplikace jsou velmi podobné, nyní se však podíváme, jaké je provedení zbývající paměťi RAM,  jak vypadá obrazovka, která ukazuje, jak je na tom pevný disk a nebo na to, jak vypadají rady o tom, co vypnout aby výdrž byla o něco delší.
memory_screen_orangehdd_screen_orangeoptimalize_screen_orange memory_screen_limehdd_screen_limeoptimalize_screen_lime

Jak je vidět, aplikace si jsou podobné jako vejce vejci, to ale neznamená, že nejsou dobře použitelné. Aplikace je totiž velmi vhodná na pročištění zařízení, které zvládá opravu velmi dobře, nicméně je potřeba několikrát po sobě provést jedno a to samé čištění, protože na první pokus to bohužel ani jedna z aplikací nezvládá. Další čeho jsem si všiml je fakt, že pokud zapnu aplikaci ve chvíli, kdy jsem iPhone připojil na dobíjecí stanici, výdrž telefonu je o něco delší (je možné že jsem jej ten den tolik nepoužíval). Ať si vyberete kteroukoliv z těchto aplikací, jistě s nimi budete spokojeni, protože aplikace plní přesně ten účel, pro který je navržena.