OnePlus One – míří do prodeje

OnePlus-One-zařízení-5Čínská společnost OnePlus začne na konci tohoto týdne prodávat svůj nový přístroj s označením One. Tento přístroj by měl být, co se ceny týče velmi přátelský.

Novinka OnePlus One je vybavena čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktovaný na 2,5 GHz, který spolupracuje s grafickým čipem Adreno 330. Tomu všemu dopomáhá ještě 3 GB operační paměti. Ve velmi tenkém těle (8,9mm) je zabudován 5,5 palců veliký dotykový displej který disponuje rozlišením fullHD (tedy 1920×1080 obrazových bodů) a měl by mít bezchybné pozorovací úhly 178 stupňů. Pro pořizování fotografií je v těle zabudován zadní fotoaparát s rozlišením 13 Mpix z produkce Sony a přední fotoaparát, který má rozlišení 5 Mpix a slouží pro videohovory.

O celý chod tohoto velmi nadupaného zařízení se stará operační systém CyanogenMod 11S, jedná se tedy o dost upravenou verzi systému Android. Zařízení se bude prodávat ve dvou velikostech vnitřní paměti, ta menší 16 GB by se měla nabízet pod hranící 6000 kč, naopak ta větší, 64 GB by měla být o 1000 korun dražší. Tato cena se však jistě změní, přeci jen český trh, každý chce mít co nejvíc atd… a tak by bylo zvláštní, kdyby se takto vybavený telefon nesnažili obchodníci trhnout alespoň za 10 000 kč.

Zda bude mít tento nový smartphone na trhu úspěch se zatím neví, nicméně je jasné, že konkurence je v tuto chvíli o mnoho dražší.