Web opět v provozu

ikonka_phgameDnes v brzkých ranních hodinách byl náš web opět uveden do provozu. Tato odstávka byla ze strany našeho hostingu, neboť náš poslední příspěvek o PixWords se stal doslova senzací a vlivem stovek návštěvníku byl server příliš vytížen a tak se náš provozovatel hostingu rozhodl nám web dočasně vyřadit mimo provoz.

Hlavním důvodem, proč hosting takto činil bylo nadměrné množství požadavků na obrázky z této hry a následnému velkému zatížení serveru, příspěvek jsme tedy upravili tak, aby nebyl tolik náročný a vy, jako naši čtenáři si mohli tento návod bez problému zobrazit.

Hlavní změna se odehrála v množství obrázku ,který byl rapidně snížen a všechny obrázky byly sloučeny do bloků, další co mělo velký vliv byla komprimace, příspěvek se tedy nyní načítá až 10x rychleji v případě pevného připojení a skoro 30x rychleji v případě mobilního připojení. Ale toto není vše.

I přes velkou snahu, kterou jsme vynaložili na to, aby byl příspěvek pro hosting méně náročný, nestačilo pouze snížit počet obrázku, odebrat možnost vyhledávání mezi každým z nich, ale museli jsme začít obsah webu cacheovat, díky čemu je zátěž nižší. Krom nižší zátěže pro server se zrychlila i doba načítání jednotlivých stránek a celková odezva, což se opět projeví při načítání, které oproti předchozím dnem je opět o něco rychlejší.

Doufáme, že i přes těch pár drobných výpadků si u nás zachováte přízeň a budete náš web navštěvovat s radostí dále.