Castle Defense

castle_defenseCastle Defense je tower defense hra, u které při spuštění, krom loga výrobce jako první vidíte reklamu, ta je zde opravdu k nepřehlédnutí, protože se zobrazí přes celý displej, dokonce ani herní menu se bez ní neobejde. Bez servítek se dá říci, že kde se našel prostor pro reklamu, autor neváhal a reklamu na příslušné místo dosadil, což je místy velmi nepříjemné, nicméně jde o free hru.

Castle Defense je tower defense hra, ve které stavíte několik základních budov na předem určená místa, těch na mapě není mnoho a výběr toho, co postavíte také ne. Krom obrany od budov máte k dispozici pár spellů, které je možné kdykoliv použít, pokud máte dostatek many k čarování. Po každém kole se zobrazí něco, jako strom, ve kterém je možné upgradovat jednotlivé kouzla, budovy, jejich max level a mnoho dalšího, nicméně ani to ze hry nedělá nikterak oslnivou.

 

Screenshot_2013-10-28-16-20-13

Hra, nebudeme si nic nalhávat nemá nikterak dobrou grafiku, pokud ji však budete hrát na mobilu, kde je malý displej, vadit Vám to rozhodně nebude, nicméně u tabletu si této skutečnosti jistě všimnete a rozhodně z toho nadšení nebudete. Další věc, co se hře dá vytknout je fakt, že velmi rychle omrzí, hrál jsem jí do druhého kola a pak z tabletu šla hodně rychle pryč, protože se s ní opravdu na moc dlouho zabavit nedá.

Aby těch záporů nebylo málo, první spuštění trvalo opravdu dlouho a hra se při něm dokonce zasekla, tento fakt měl nepříjemný dopad na android launcher, který po chvíli zkolaboval také (tato skutečnost se stala na tabletu ASUS Transformer TF 700T, tedy žádné ořezávátko).

No, co dodat, alespoň je na pozadí hudba, která je o poznání lepší, než vše kolem, ale ne že by za něco stála, smyčka v menu má asi 40 vteřin a opakuje se pořád dokola, dokola tak, že smyčku opravdu poznáte.Screenshot_2013-10-28-16-40-37

 

Hru bych přiřadil asi k těm horším tower defense hrám, nicméně jedná se čistě a jen o můj subjektivní názor, jistě se najdou tací, které hra bude bavit a budou jí spouštět s nadšením, u mě to tak ale bohužel není.