Razer Game Booster

game-booster-topDnes se podíváme na jeden velmi povedený software od společnosti Razer, který by jistě neměli přehlédnout počítačový hráči. Razer Game Booster je jednoduchý prográmek, který dovede zvýšit výkon při hraní počítačových her a to za pomocí vypnutí nepotřebných úloh, aplikací, defragmentace složky se hrou a mnoho dalšími vychytávkami.Krom zvýšení výkonu u PC her dovede program také sledovat, zda máte nainstalované aktuální ovladače a pokud ne, upozorní Vás na to a nabídne Vám stránku výrobce, odkud je možné stáhnout novější.

RGB1

 

Další velmi užitečnou částí je modul záznam her. V tomto modulu je možné ze hry, kterou máte spuštěnou vytvořit screenshoty a nebo video. Bohužel záznam videa není nijak úžasný, protože ve většině případů video dopadne tak, že je velmi trhané, pouze při snížení kvality videa na minimum byl záznam plynulý nicméně nekoukatelný, tento test byl proveden na sestavě:

  • Procesor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition (3,4 GHz)
  • Základní deska: MSI NF750-G55
  • Operační paměť: Patriot 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 G2 Series (AMD Black Edition)
  • Grafická karta: MSI N240GT-MD512-OC/D5
  • Pevný disk: zde jich bylo zvoleno několik včetně RAMdisku, nicméně video je velmi malé, minuta 1280×1024@25 zabírá cca 30MB

RGB2

Testovanou hrou se stala hra League of Legends, která na této sestavě běží v rozmezí 150-250 FPS, dle nastavení kvality grafiky. Pro test byl vypnut Anti-aliasing a celá hra byla dána na nejnižší možný stupeň grafických nároků a rozlišení nastaveno na 1280×1024, za těchto podmínek hra měla vždy přes 200 FPS. Po zapnutí nahrávání videa přes Razer Game Booster sice FPS mírně klesla, ale spodní hranice byla nad 160 FPS, nicméně i takto bylo výsledné video naprosto nekoukatelné a záznam byl velmi trhaný.

Další, co zatím není 100% potvrzeno je fakt, že po instalaci programu začal internetový prohlížeč Google Chrome poměrně často padat, do té doby nespadl ani jednou ale od instalace během hodiny již po páté.

Jaké máte zkušenosti s tímto programem Vy? A jak jste na tom s natáčením videí přes tento program?