Pomalý běh našeho webu

Včera jste mohli zaznamenat zpomalení rychlosti načítání webových stránek našeho webu, toto zpomalení bylo v době od 3:00 do cca 21:00.

Krom snížení rychlosti načítání webu (v některých chvílích i 3 minuty na stránku) se majitelé, kteří mají web na stejném serveru, a používají WordPress, ve kterém mají plugin WP-Memory-Usage a nebo nějaký podobný mohli dozvědět, že využití paměti v tomto období nepřesahovalo 16MB, normální instalace WordPressu s průměrně 5ti pluginy si však před úpravami vyžádala minimálně 45MB.

Toto zpomalení však nebylo pouze na hlavní doméně, ale také na všech poddoménách, které jsou na stejném serveru, nejvíce to asi odnesl náš poslední projekt ptejse.phgame.cz, kde po tuto dobu vůbec nebyl k dispozici chat, protože nebyl použitelný.

Po 18:00 hodině dokonce na chvíli některé weby hlásili, že není možné se připojit k databázi, nicméně tento problém byl během několika minut opraven.

Od Gigaserveru, na kterém je náš web hostován se nám dostalo odpovědi: „Snížení využití paměti pravděpodobně způsobila instalace aplikace na cachování přímo na server.“. Osobně si myslím, že něco takto zásadního, co může velmi ovlivnit chod webu by se mělo oznamovat dopředu, ale co se dá dělat.

Za vzniklé nepříjemnosti kvůli pomalému načítání se omlouváme.