První balíčky nástrojů pro vývojáře Oculus Rift

Dne 29.března výrobce Oculus VR™ odeslala do světa první balíčky Oculus Rift vývojářům.

„Vlastně jsme začali dopravovat [vyvojářské balíčky] už ve středu, ale nesdíleli jsme ještě sledovací informace, protože náš team je stále zaneprázdněn na GDC v San Francisku,“ napsal zakladatel Oculus VR™, Palmer Luckey. Dodává, že jsou na cestě přes 10 000 balíků, takže to bude ještě chvíli trvat než všechny Oculus Rift developer kits dorazí ke svým majitelům. Zároveň také poděkoval přispěvatelům a předobjednatelům z Kickstarteru: „Chtěli bychom poděkovat znova za vaši trpělivost, podporu a nadšení pro virtuální realitu! Nedošli bychom až sem nebýt vás všech.“

Pro tuto příležitost otevřeli výrobci na jejich stránce Developer Centre, kde mohou vývojáři stahovat různé dokumentace a videa o Osulus Rift, přispívat ve fóru atd. Zde také najdou slíbené nástroje pro integraci s Unity a Unreal enginy.

Pro tuto chvíli můžou šťastní majitelé Oculus Rift vyzkoušet jak Team Fortress 2 či Hawken vypadá v pohlcující virtuální realitě. Případně tu jsou modifikace pro Half-Life 2 a Crysis, které přidávají podporu Oculus Rift do hry.

Zdroje: 

www.oculusvr.com

www.polygon.com