Razer Edge – nejvýkonnější tablet na světě

razer-edge-tablet-mode-aMnoho hráčů po celém světě sledovalo veletrh CES který byl letos v lednu v Las Vegas. Na tomto veletrhu představila společnost Razer svůj tablet Edge, který je v tuto chvíli nejvýkonnějším tabletem na trhu. Novinky byli představeny hned dvě Razer Edge a Razer Edge Pro. Oba tyto tablety mají 10.1″ displej s rozlišením 1366×768 a jsou již s předinstalovaným operačním systémem Windows 8

Při rychlém pohledu tablet vypadá, jako kterýkoliv jiný z těch levnějších a každý by si řekl, že nebude ničím výjimečný, nicméně první zdání klame. Pod slupkou tohoto tabletu je ukryt plnohodnotný procesor Intel Core i5 Dual core s podporou technologie Hyper Threading, který je taktován na 1,7 GHz (s technologií Intel Turbo Boost je frekvence 2,6 GHz) v případě verze Edge, v případě silnější verze Edge Pro je k dispozici procesor Intel Core i7 Dual core s podporou technologie Hyper Threading, který je taktován na 1,9 GHz (Turbo Boost 3.0 GHz).

Těmto výkonným procesorům dělá společnost 4GB operační paměti v případě slabší verze a nebo 8 GB u silnější, které mají frekvenci 1600 MHz, tedy veškeré operace jsou na tabletu zřejmě velmi rychlé.

O grafický výkon se stará hned dvojice grafických karet, první je Intel HD4000 a ta druhá NVIDIA GT 640M (1GB/2GB DDR3).

V podstatě se dá říci, že tablet má vyšší výkon než kde jaký notebook a aby to dal Razer pořádně znát, jsou zde pouze SSD HDD o kapacitě 128/256GB.

No, co k tomu dodat, snad jen to, že se na tuzemském trhu bohužel zatím neprodává a že levnější verze bude stát v přepočtu okolo 26 000 (1299 USD)