popSlate – neobyčejný kryt

Pokud pořád hledáte ten správný obal pro svůj nový iPhone 5, máme pro Vás tip. Nedávno se na stránce Indiegogo (stránka se startupy) objevil zajímavý projekt. Jedná se o obal, který udělá ze zad telefonu další displej. Displej je na bázi e-inku, který můžete znát z elektronických čteček. Displej je 4″ velký, tedy stejně jako přední retina displej. Vývojáři jej nabízí v černé i bílé variantě. Výhoda e-inku spočívá v energetické nenáročnosti. Displej si bere energii jenom při překreslování. Daň za tuto výhodu je, že e-ink zatím zvládá zobrazovat pouze stupně šedi.  Když se zamyslíme, využití by mohlo být široké. Od zkrášlení zad telefonu obrázkem, podle našich představ přes notifikace, čtení knížek až po spolupráci s aplikacemi. Například by se zde mohli zobrazovat různé notifikace, místo hlavního displeje a tím by jsme mohli získat trošku  výdrže navíc. Vývojáři slibují vlastní vývojové prostředí, takže můžeme s využitím aplikací počítat. Nyní si lze vše co vyfotíme ihned zobrazit na e-ink displeji. Také lze jakýkoliv obrázek poslat přátelům, kteří tento obal s e-inkem vlastní. Obal je vybaven akcelerometrem, takže, je jej možné z části ovládat poklepáním. Celá tato „hračka“ je napájená s lightning konektoru iPhonu. Nebojte se, nepřijdete o napájení iPhonu. Obal je osazen micro usb, který zastupuje zmiňovaný lightning konektor. Pokud Vás tento netradiční obal zaujal, určitě si říkáte, kolik může stát.  Nyní je cena 99$ a pokud se vybere požadovaná částka a začne se masově prodávat, měla by se cena zvýšit na 119$. Vývojáři nabízejí i různé výhodné balíčky, kdy se cena za kus samozřejmě snižuje. Dodání slibují v červnu 2012.

Překlad FAQ z oficiálních stránek:

Jak často mohu měnit obrázky na popSlate?

Jak často budete chtít, je to čistě na Vás.

Jak si vyberu barvu, kterou chci?

Barvu nám napište do poznámek. Základní barva je bílá.

Jak popSlate ovlivní výdrž mojí baterky?

popSlate používá k zobrazení E-ink, který se vyznačuje energetickou nenáročností a energii si bere pouze při překreslování. To znamená, že statické obrázky Vám žádnou energii nespotřebovává.

Rozbije se obrazovka, pokud telefon upustím?

Obrazovka popSlate je vyrobena ze směsi plastu a laminátu a je téměř nezničitelná.

Jak nabiji můj telefon s popSlate?

popSlate je osazen micro USB, který je propojen s telefonem a lze jej skrz něj nabít.

Je aplikace popSlate propojena s jinými aplikacemi?

Momentálně popSlate propojujeme s Instagramem a budeme pracovat i na jiných aplikacích.

Umí displej zobrazit barvy?

Aktuální verze popSlate umí zobrazovat pouze stupně šedi. Ve vývoje jsou nějaké technologie, které zobrazení barev budou podporovat a doufáme, že popSlate bude zobrazovat barvy na začátku roku 2014.

Mám stále přistup k jacku na sluchátka?

Ano, popSlate má vyřázkou zdířku na jack.

Jak mohu pomoci popSlate?

Následujte nás na Facebooku a Twitteru. Sdělte nám všechny Vaše nápady. Vyvíjíme vývojovém prostředí, takže komunita může být založená také na aplikací a to učiní popSlate ještě více úžasným.

Jak mohu začít vyvíjet aplikace?

Pokud jste vývojář a zajímáte se o vyvíjení aplikací s použitím našeho vývojového prostředí, zanechte poznámku v sekci s komentáři a my Vás přihlásíme do komunity vývojářů. Budeme rádi, když nám řeknete, jak budete popSlate využívat, komentujte, tweetujte nebo nám piště.

 

V následujícím videu se můžete podívat, to celé vypadá v praxi.