Nové iMacy – Už jsou tu !!!

Je to pár týdnů, co Apple celkem nečekaně představil nové iMacy. Nyní je možné je objednat na oficiálním online Apple storu www.apple.cz. Základní 21,5″ verze se dá objednat za 34 490 Kč s udávanou expedicí za 7 – 10 dní.

Cena nejnašlapanější 27″ verze se vyšplhala nad 100 tisíc korun, konkrétně 111 990 Kč. Nejdražší součástkou je pravděpodobně 768 SSD disk za necelých 40 000 Kč. Expedice je udávaná 3 – 4 týdny. Tato sestava není vzhledem k ceně určena pro masovou veřejnost, ale pro firmy, které určitě „brutální“ výkon využijí. Když už jsem zmiňoval cenu, můžeme se podívat i na hardwarovou konfiguraci nejvýkonnějšího krasavce. O náročné výpočetní operace se stará čtyřjádrový Intel Core i7 3,4 GHz, přetaktováný funkcí Turbo Boost až na 3,9 GHz. Pro plynulý chod aplikací se stará 32 GB DDR3 SDRAM 1600 MHz – 4 x 8 GB, jejíž cena je v novém iMacu asi nejpřemrštěnější.  Rozdíl mezi 8Gb a 32Gb je 15 600 Kč. K uložení dat využívá rychlý 768GB SSD disk, takže práce se soubory a start systému bude opravdu bleskový. O graficky náročné operace se stará NVIDIA GeForce GTX 680MX 2 GB GDDR5, jejiž výkon je podle testů srovnatelný s  NVIDIA GeForce GTX 670, což není vůbec špatné.

iMacy dostaly zbrusu nový design. Jejich objem je o 40% menší oproti předchozím generacím a v nejtenčím místě mají 5 mm. Apple odstranil 2 mm mezeru a to snížilo odlesky o 75%. iMacy se pyšní tím, že každý kus prochází náročnou kalibrací barev, aby měl koncový uživatel co největší požitek například z pozorování filmů. Apple je samozřejmě vyrábí z broušeného hliníku.

Nové iMacy jsou krásným designovým skvostem, jak už je to u Applu tradicí a levnější konfiguraci si může dovolit i věrný uživatel Apple produktů, ale i začátečník. Podle ohlasů na internetu právě na nové iMacy spousta uživatelů čekalo a sám jsem zvědav na prodejní čísla, které Apple za pár týdnů zveřejní. Pokud ještě nemáte vánoční dárek pro své nejbližší, tímto hliníkovým krasavce jistě nikoho neurazíte.