QRReader

Na první pohled zajímavá utilitka, která ovšem nepracuje tak rychle, jak bych si představoval, ve srovnání s čtečkou QR kódu od seznamu. Nicméně aplikace zaujme naprosto zbytečným efektem v podobě scanování, jde o červený pruh jezdící ze shora dolu, další mínus je v době načítání, bohužel pro testování mam iPhone 3G a tak aplikaci možná křivdím, protože na třeba 4S půjde určitě bez problému ;-). Naopak velmi pěkně je udělána historie již nascanovaných QR kódu, kde každý QR kód obdrží ikonku, která jasně vystihuje, o co se jedná. Dále za zmínku stojí i možnost oblíbených QR kódu, sice si sám nedovedu představit, k čemu to využiji, ale ta možnost tu je.

Rozhodně veliký výhoda aplikace je možnost Creator, tato část aplikace dokáže vytvořit vlastní QR kód, což může být k užitku, protože vygenerovaný QR kod se dá uložit a nebo sdílet třeba přes email či Facebook.

QR kody se dnes velmi rychle rozšiřují a tak nebuďte mezi těmi, kteří nevědí, co se jim nachází před očima, dřív nebo později určitě oceníte, že aplikaci máte nainstalovanou.