SoundHound

Aplikace SoundHound je opravdu povedená aplikace která toho v sobě skrývá opravdu hodně. Hned po spuštění vás přivítá jedno velké tlačítko, představte si, jste v nákupním centru, a celým centrem se line píseň, která se Vám líbí, ale nevíte jak se jmenuje? V tuto chvíli vytáhnete iPhone spustíte SoundHound a stisknete to obrovské tlačítko, v tu chvíli telefon začne poslouchat a hned chvilku na to se pokusí na displej vypsat, co je to za skladbu, v jakém je albu, dá Vám odkazy na youtube a soustu dalších informací, ano, na tohle přesně slouží SoundHound.

To ale není vše, tato šikovná aplikace toho umí o mnoho víc, dovede zobrazit data koncertu, nejnovější žebříčky populární hudby, zobrazení recenzí alb a již zmíněné poslouchání hudby, které je velmi dobré, i v rušném prostředí. Jediný hlavní problém je snad jen v českých textech, které aplikace né vždy správně dovede zjistit.

To vše je doplněno o historii, ve které naleznete písně, které jste vyhledávali a poslouchali, tedy v případě kdy zjišťujete píseň v nákupním centru, nemusíte aplikaci nechat zapnutou ani si název někam přepsat. Tuto aplikaci doporučuji, může se totiž kdykoliv hodit a navíc, základní verze je zdarma, verze označená jako SoundHound∞ je již za 3,99€.